Studenci promują uczelnię w szkołach

Wolontariusze namawiali w środę uczniów wrocławskiego IX liceum do studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym. W listopadzie odwiedzą jeszcze maturzystów m.in. w Namysłowie, Ziębicach, Grabonogu.

  • Uniwersytet Przyrodniczy, fot. jk


- Akcja promocyjna naszej uczelni w szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczęła się już w październiku i zapewne potrwa do kwietnia – mówi Paulina Starosta z Biura Informacji, Promocji i Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. - Tego typu przedsięwzięcie z udziałem studentów prowadzimy od kilku lat

W spotkaniach w szkołach biorą udział przedstawiciele biura promocji i studenccy wolontariusze. Studenci, którzy teraz zdecydują się na udział w akcji, są chętnie widziani. Nie ma znacznie rok studiów, ani specjalizacja. Kandydaci nie muszą być prymusami, nie muszą mieć dobrych ocen w indeksach. - Ich zadaniem jest opowiedzenie młodzieży jak wygląda codzienność na uczelni z perspektywy studenta – podkreśla Paulina Starosta. – Nie organizujemy dla nich specjalnych szkoleń, nie uczymy, co mają mówić. Nie muszą koloryzować, zależy nam, aby w rozmowie z potencjalnymi kandydatami byli naturalni, szczerzy. Opowiadają przede wszystkim czym się kierowali wybierając Uniwersytet Przyrodniczy. Takie osobiste świadectwa są wyjątkowo wartościowe dla młodych ludzi, bo mogą je porównać z własnymi doświadczeniami.

Co roku w spotkaniach wyjazdowych z młodzieżą bierze udział kilkudziesięciu studentów, po równo kobiet i mężczyzn. – Wolontariuszom nie płacimy – akcentuje Paulina Starosta. – Mimo to są osoby, które od kilku lat biorą udział w tej akcji. Są też tacy studenci, którzy jeżdżą na spotkania w swoich szkołach.

Informacji o warunkach udziału w akcji promocyjnej udzielają pracownicy Biura Informacji, Promocji i Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego.Zgłoś uwagę