13°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 12:40

3. Sportowe podsumowanie weekendu [20-22.10]

Za nami kolejny sportowy weekend. Niestety, nie okazał się szczęśliwy. Porażka Ślęzy Wrocław w derbowym pojedynku z CCC, przegrana koszykarskiego Śląska, a także powrót na tarczy do Wrocławia siatkarek Impela. Fatalną passę już tylko może przerwać piłkarski Śląsk, który dziś w Płocku zmierzy się z miejscową Wisłą.

Udany rewanż CCC, pierwsza porażka mistrzyń Polski

Koszykarki Ślęzy poniosły pierwszą porażkę w sezonie 2017/2018. W ramach Basket Ligi Kobiet mistrzynie Polski przegrały przed własną publicznością z CCC Polkowice 67:76. Zespół gości tym samym zrewanżował się wrocławiankom za porażkę w rywalizacji półfinałowej ubiegłego sezonu.

To był zdecydowanie najbardziej wymagający przeciwnik dla koszykarek Ślęzy w sezonie ligowym. CCC, choć dotychczas spisywało się poniżej oczekiwań swoich kibiców, potwierdziło we Wrocławiu, że tkwi w nim wielki potencjał. Polkowiczanki zagrały bardzo dobre zawody, ale i Ślęza spisała się poniżej swoich możliwości.

Ślęza Wrocław poniosła pierwszą porażkę w sezonie ulegając CCC Polkowice, fot. Ślęza Wrocław

CCC zaczęło od prowadzenia 10:2 i od razu skazało wrocławianki na pogoń za wynikiem. Te grały zrywami i nieskutecznie w obronie. Dość powiedzieć, że przed przerwą straciły aż 45 punktów. Aktywna i pełna energii była Elina Dikeoulakou, za trzy trafiły Bria Holmes i Alysha Clark, a pod koszem groźne były Artemis Spanou i Temitope Fagbenle.

Po zmianie stron wrocławianki poprawiły obronę, ale miały za to olbrzymie problemy z egzekucją akcji ofensywnych. Nadzieje na zwycięstwo Ślęzy gasły z każdą kolejną nieudaną akcją ofensywną w czwartej kwarcie. Trener Arkadiusz Rusin sięgnął nawet po dalekie rezerwowe, ale żadne rozwiązania nie przynosiły efektów. CCC kontrolowało wynik i ostatecznie wygrało 76:67.

Kolejne emocje z udziałem koszykarek Ślęzy już w czwartek. W meczu trzeciej kolejki EuroCup wrocławianki podejmą w wielofunkcyjnej hali wrocławskiej AWF turecki Istanbul Universitesi. Początek o godz. 19.00.

Ślęza Wrocław – CCC Polkowice 67:76 (19:23, 20:22, 18:18, 10:13)

Ślęza: Marissa Kastanek 14, Agnieszka Kaczmarczyk 13 (1), Kourtney Treffers 11 (1), Karina Szybała 7 (1), Janis Ndiba 7 (2), Sharnee Zoll-Norman 6, Tijana Ajduković 6, Tania Perez 3 (1), Zuzanna Sklepowicz, Klaudia Sosnowska, Sonia Ursu.

CCC: Elina Dikeoulakou 17 (2), Bria Holmes 16 (1), Artemis Spanou 14, Weronika Gajda 10 (2), Alysha Clark 9 (1), Temitope Fagbenle 8, Magdalena Leciejewska 2, Angelika Stankiewicz, Antonija Sandrić.

Koszmar zza łuku…

Sobotniego wieczora koszykarze Śląska Wrocław z pewnością nie zaliczą do udanych. W hali wrocławskiej AWF doznali sromotnej porażki z Siarką Tarnobrzeg, która wręcz rozbiła podopiecznych Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały rzutami za 3 punkty. Przeciwnicy zapisali w swoich statystykach aż 16 takich trafień!

Wrocławianie po wyrównanej pierwszej kwarcie spotkania, w kolejnych dwóch zaliczyli niestety solidne „wpadki”. W drugiej części meczu przyjezdni z Tarnobrzegu wygrali z WKS-em różnicą 8 punktów, natomiast w kolejnej, rozbili ich różnicą aż 16 oczek.

Zatem nawet wyrównana czwarta kwarta w żaden sposób nie mogła już odwrócić losów tego pojedynku. W konsekwencji koszykarze WKS-u ulegli Siarce 73:100. Najlepszym strzelcem wśród gospodarzy był Aleksander Dziewa, który zapisał na swoim koncie drugie z rzędu double-double, zdobywając 18 punktów i notując 11 zbiórek. To już niestety trzecia z rzędu porażka wrocławskiego zespołu w ramach rozgrywek I ligi.

Najbliższą okazję do rehabilitacji Wojskowi będą mieli 28 października. Wówczas w Prudniku zmierzą się z miejscową Pogonią, czyli bezpośrednim sąsiadem w tabeli I ligi. Przed własną publicznością zagrają natomiast 4 listopada. W ramach 8. kolejki ich rywalem będzie renomowana Kotwica Kołobrzeg.

WKS Śląsk Wrocław – Siarka Tarnobrzeg 73:100

Śląsk: Dziewa 18, Musiał 15 (3), Bluma 10 (1), Mroczek-Truskowski 9 (2), Grzeliński 8 (2), Krakowczyk 6, Jakubiak 2, Pławucki 2, Michałek 2, Stawiak 1, Żeleźniak 0, Wilczek 0.

Siarka: Niedźwiedzki 24 (5), Stanios 19 (4), Zalewski 16 (2), Nowicki 12 (2), Sewioł 10, Rypiński 8 (2), Pabianek 6, Gazarkiewicz 5 (1), Pawełek 0.