Dane z godz. 03:50

3. Sportowe podsumowanie weekendu [6-8.10]

Za nami kolejny sportowy weekend, w którym swoje mecze rozgrywały drużyny z Wrocławia. Trzecie zwycięstwo z rzędu w nowym sezonie odniosły w nim koszykarki Ślęzy Wrocław. Wygraną odnotowali również występujący w I lidze koszykarze WKS-u. Pozycję lidera IV ligi straciły natomiast rezerwy piłkarskiego Śląska. Pierwsza drużyna WKS-u w sparingu okazała się lepsza od GKS-u Katowice.

Ślęza nie do zatrzymania

W swoim trzecim meczu rozgrywek Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy Wrocław odniosły trzecie zwycięstwo. Tym razem o sile mistrzyń Polski przekonał się zespół Energa Toruń. Wrocławianki wygrały 77:70.

To miała być najtrudniejsza z dotychczasowych potyczek zawodniczek trenera Arkadiusza Rusina. Ambicje ekipy z Torunia sięgają co najmniej fazy play-off. Dlatego kibice zgromadzeni w hali wrocławskiej AWF mogli się spodziewać ciekawego widowiska. Gospodynie jednak już od pierwszych minut pokazały rywalkom miejsce w szeregu i prowadzenia nie oddały już do końca pojedynku.

Ślęza Wrocław pokonała Energę Toruń, fot. Ślęza Wrocław

– Pierwszą połowę graliśmy bardzo dobrze, skutecznie. Mieliśmy swój rytm. W drugiej połowie wszystkie zawodniczki zaczęły grać indywidualnie. Jestem zadowolony wyłącznie ze zwycięstwa i pierwszej połowy, o drugiej jak najszybciej zapomnijmy. Ja jednak na pewno przypomnę ją moim podopiecznym na odprawach wideo – powiedział po spotkaniu trener Arkadiusz Rusin.

Relację z meczu Ślęzy znajdziecie tutaj.

Ślęza Wrocław – Energia Toruń 77:70 (27:20, 24:17, 13:15, 13:18)

Zwycięstwo w sparingu, porażka rezerw Śląska

Pierwsza drużyna Śląska Wrocław w ten weekend mogła odpocząć od zmagań ligowych ze względu na zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą Adama Nawałki. Podopieczni Jana Urbana wykorzystali przerwę w rozgrywkach na rozegranie sparingowego spotkania z pierwszoligowym GKS-em Katowice. Śląsk po dwóch bramkach Piecha i jednej Koseckiego pewnie wygrał kontrolną potyczkę 3:0. Tym samym WKS zdał test przed meczem z Wisłą Kraków, który odbędzie się w sobotę, 14 października na Stadionie Wrocław.

Śląsk lepszy w sparingu od GKS Katowice. Bramkę strzelił Jakub Kosecki, fot. Krystyna Pączkowska, WKS Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław – GKS Katowice 3:0 (0:0)

Śląsk: Wrąbel (46' Słowik) – Pawelec, Celeban, Poprawa, Cotra (46' Augusto) – Chrapek (46' Srnić, Riera (46' Madej) – Vacek (46' Pałaszewski), Pich, Kosecki – Robak (46' Piech).

GKS: Nowak – Midzierski, Mączyński, Skrzecz, Ćerimagić, Błąd, Plizga, Kamiński, Pleva, Yunis, Sulek.

Gorzej w weekend poradziły sobie rezerwy Śląska. Druga drużyna WKS-u przegrała na stadionie przy Oporowskiej w meczu na szczycie z Foto-Higieną Gać 1:3, pomimo że do przerwy nie padły bramki. W drugiej połowie trójkolorowi otrzymali jednak dwie czerwone kartki i spotkanie kończyli w dziewiątkę. Grający w osłabieniu gospodarze nie byli już w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanej ekipie gości. Tym samym podopieczni Dariusza Sztylki stracili pozycję lidera Sport-Track IV ligi i po dziewięciu kolejkach znajdują się na drugim miejscu ze stratą trzech „oczek” do sobotnich rywali.

Druga drużyna Śląska Wrocław straciła pozycję lidera, fot. WKS Śląsk Wrocław

Śląsk II Wrocław – Foto-Higiena Gać 1:3 (0:0)

Śląsk II: Aleksander Sobczak – Kazimierowicz (70' Krocz), Tabaka, Kucharczyk, Caliński, Danielik, Kotfas (60' Kierkiewicz), Adrian Sobczak, Kubacki, Scalet, Czerwiński (60' Jaroszyński)

Pozostałe wyniki:

KK Warszawa – WKS Śląsk Wrocław 56:72KS Stilon Gorzów Wielkopolski – Ślęza Wrocław 1:2Falubaz Zielona Góra – Śląsk Wrocław 0:0AZS Wrocław – AZS PWSZ Wałbrzych 0:2AZS II Wrocław – ROW Rybnik 0:6