Sportowe osiedla – trwa cykl festynów dla wrocławian

Młodzieżowe Centrum Sportu razem ze Stowarzyszeniem Osiedla dla Wrocławia do końca września zapraszają na cykl imprez rekreacyjnych na obiektach sportowych i parkowych. Wydarzenie zagości w sumie na dziewięciu wrocławskich osiedlach.

  • Festyn na Szczepinie, fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

    Festyn na Szczepinie, fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl


– Celem „Sportowych osiedli” jest nie tylko aktywizacja wszystkich osób zamieszkujących poszczególne części Wrocławia (od najmłodszych do seniorów), ale i integracja lokalnych społeczności. To dobry sposób na spędzenie czasu wolnego, podczas którego skorzystamy z różnych atrakcji, dowiemy się ciekawych informacji a także np. oznakujemy nasz rower. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału – zachęca Wojciech Gęstwa, dyrektor MCS Wrocław.

Czytaj także: Festyny i pikniki czyli aktywnie w weekend na osiedlach

Sportowe osiedla – cykl festynów

Sportowe osiedla – cykl festynów

Zajęcia sportowe / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 25 września 2021 do 26 września 2021

Miejsce Rada Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota

Zobacz

Wiele atrakcji

Wśród przewidzianych atrakcji można wyróżnić: warsztaty sportowe, strefę rekreacyjną, warsztaty plastyczne, strefę gastronomiczną czy „dmuchańce” dla dzieci.

Festyn na Szczepinie, fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

Festyn na Szczepinie, fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

Podczas części imprez zaplanowane są także dodatkowe zajęcia zapewnione przez partnerów akcji: Ekosystem Sp. z o. o. (warsztaty edukacyjne, rozwiązywanie krzyżówek, gry planszowe, logiczne, samochód SZOP do zbierania odpadów problemowych, prezentacja śmieciarki), Policję (znakowanie rowerów, prezentacja radiowozu od wewnątrz), harcerzy (warsztaty strzeleckie, tor przeszkód), a także lokalne kluby sportowe.

Harmonogram

Cykl rozpoczął się w sobotę, 28 sierpnia na Szczepinie. Następnie „Sportowe osiedla” zawitały na Brochów. We wrześniu w każdy weekend kolejne festyny, m.in. na Oporowie, Gaju, Gądowie, Nowym Dworze czy Lipie Piotrowskiej.

  • 12.09 - Gądów / Popowice: Stadion MCS, ul. Lotnicza 72,
  • 18.09 - Lipa Piotrowska: plac zabaw ul. Tymiankowa 3 (teren Biblioteki Miejskiej, Filia nr 15),
  • 19.09 - Nowy Dwór: teren ZZM Park Tysiąclecia w pobliżu Toru Wrotkarskiego,
  • 25.09 - Ligota / Poświętne: teren zielony obok siedziby Rady Osiedla ul. Kamieńskiego 190d,
  • 26.09 - Jerzmanowo: świetlica w siedzibie RO Jerzmanowo ul. Jerzmanowska 102.

Wstęp na festyny oraz korzystanie z atrakcji będą bezpłatne. Imprezy potrwają od godziny 11:00 do 18:00. Dodatkowe informacje systematycznie będą umieszczane w mediach społecznościowych Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław i Osiedli dla Wrocławia.

Festyn na Szczepinie, fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

Festyn na Szczepinie, fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

MCS Wrocław i Osiedla dla Wrocławia są również otwarte na propozycje dodatkowych atrakcji ze strony klubów sportowych, lokalnych stowarzyszeń i aktywistów. Zgłoszenia można przesyłać pod adres: pawel.szwed@mcs.wroc.pl.Zgłoś uwagę