19°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 10:50

3. Wimbledon 2023. Świątek, Hurkacz i Linette pewnie zameldowali się w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju w Londynie

Błażej Organisty,

Po lewej: Hubert Hurkacz, po prawej: Iga Świątek shutterstock.com
Po lewej: Hubert Hurkacz, po prawej: Iga Świątek

Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Magda Linette – trójka z czwórki Polaków pewnie wygrała mecze pierwszej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych. Madgalena Fręch zaczyna turniej we wtorek 4 lipca.

Iga Świątek – liderka rankingu WTA i rozstawiona z jedynką – przeszła spacerem przez pierwszą rundę Wimbledonu. Polka wygrała z Chinką Lin Zhu w dwóch setach 6:1, 6:3. W drugiej zagra z Martiną Trevisan z Włoch, która wyeliminowała Sarę Sorribes Tormo z Hiszpanii (6:3, 6:1).

Żadnych szans rywalowi nie dał także Hubert Hurkacz (rozstawiony z 17). Wrocławianin pokonał w trzech partiach 6:1, 6:4, 6:4 Alberta Ramosa-Vinolasa z Hiszpanii. Ich spotkanie przerwał deszcz. Panowie zeszli z kortu przy stanie 6:1, 6:4 dla Huberta. Po wznowieniu Polak dołożył brakujący set i zameldował się w rundzie drugiej. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Jan Choinski (Brytyjczyk urodzony w Niemczech) lub Dusan Lajović z Serbii.

Hurkacz to półfinalista Wimbledonu z 2021 roku. W ubiegłorocznej edycji przegrał w rundzie pierwszej z innym Hiszpanem, Davidovichem Fokiną (2:3). Tegoroczny Wimbledon jest jego czwartym w karierze.

Pewnie pierwszą rundę przeszła Magda Linette (rozstawiona z 23), która pokonała w dwóch setach 6:3, 6:2 Szwajcarkę Jil Teichmann. W drugiej spotka się z Barborą Strycovą. 37-letnia Czeszka wygrała w poniedziałek z Belgijką Maryną Zanevską – 6:1, 7:5.

Najtrudniejsze zadanie ma Magdalena Fręch, która trafiła na bardzo mocną Ons Jabeur, czyli ubiegłoroczną finalistkę turnieju. Mecz Polki z Tunezyjką zaplanowany jest na wtorek, jako drugi na korcie numer 1, gdzie gry wystartują o godzinie 14.00.

Planu gier w rundzie drugiej organizatorzy jeszcze nie ustalili. Transmisje z Londynu na sportowych kanałach Polsatu.