26°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 16:40

3. Hubert Hurkacz pokonał Lorenzo Musettiego w trzech setach i awansował do 4. rundy Wimbledonu
Hubert Hurkacz w białej czapce z daszkiem Shutterstock
Hubert Hurkacz w białej czapce z daszkiem

Trzecie zwycięstwo Huberta Hurkacza na Wimbledonie! Trzecie w trzech setach. Wrocławianin radzi sobie na trawie jak londyński ogrodnik, ale uwaga – w kolejnej rundzie kosa może trafić na kamień...

Hubert Hurkacz jeszcze nie stracił seta w tegorocznym Wimbledonie. Do pokonanych przeciwników dziś (7 lipca) dopisał Włocha Lorenzo Musettiego – 7:6, 6:4, 6:4. Teraz dopiero zacznie się zabawa…

O pierwszą wygraną z Novakiem Djokoviciem?

Jeżeli dziś wieczorem mistrz Djoković wygra ze starym wyjadaczem Stanem Wawrinką, to w czwartej rundzie zobaczymy pojedynek Serba z wrocławianinem. Novak wygrał z Hubertem wszystkie dotychczasowe mecze. Było ich pięć, na każdej nawierzchni. W Londynie mierzyli się w 2019 roku. Hubert urwał wtedy seta w tie-breaku.

Oczywiście Serb może przegrać wieczorem ze Stanem. Wtedy Hurkacz zagra ze Szwajcarem.

Dziś jeszcze mecze Igi Świątek i Magdy Linette

Mecz Djokovicia z Wawrinką jest zaplanowany jako ostatni na korcie centralnym. Poprzedzi go pojedynek Igi Świątek (zdecydowana faworytka) z Petrą Martić z Chorwacji. Wcześniej powinna zacząć Magda Linette. Jej rywalką jest Belinda Bencić ze Szwajcarii. Tu zapowiada się wyrównany mecz.

Miłego weekendu z Wimbledonem! Nie zapominajcie o truskawkach…