20°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 12:50

3. Ukraina jedzie na Euro 2024 [ZDJĘCIA KIBICÓW]
Kibice podczas meczu Ukraina - Islandia na Tarczyński Arenie Oleksandr Poliakovsky
Kibice podczas meczu Ukraina - Islandia na Tarczyński Arenie

Ukraina - Islandia 2:1 na Tarczyński Arenie. Kibice Ukrainy postarali się o głośną i kolorową oprawę. Słychać ich było na Rynku i na Solnym już na kilka godzin przed meczem na Tarczyński Arenie. Ich doping poniósł piłkarzy do zwycięstwa 2:1 z Islandią, dzięki czemu - podobnie jak Polacy, którzy po karnych wyeliminowali Walijczyków - zagrają w mistrzostwach Europy w Niemczech. Wszystkiemu uważnie przyglądał się nasz fotograf. Zobaczcie zdjęcia!

Finaliści piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech (od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku) są w komplecie. Ostatnie miejsca zapewniły sobie 26 marca w barażach trzy reprezentacje:

• Ukraina, pokonując 2:1 Islandię we Wrocławiu;
  • Polska, wygrywając w karnych (5:4) z Walią w Cardiff;
  • Gruzja, która ograła Grecję 1:0 w Tbilisi.

Mocny doping w mieście i na stadionie - galeria zdjęć

Kibice Ukrainy postarali się o głośną i kolorową oprawę. Słychać ich było na Rynku i na Solnym już na kilka godzin przed meczem na Tarczyński Arenie (frekwencja: 29 310).

Uciszył ich dopiero Gudmundsson w 30. minucie, otwierając wynik meczu. W drugiej połowie niesiona dopingiem niebiesko-żółta drużyna dopięła swego. Wyrównał Tsygankov w 54. minucie. Na 2:1 strzelił Mudryk w 84. minucie.

W galerii są fotografie kibiców z Rynku, stadionu oraz zdjęcia piłkarzy z murawy.

Euro 2024 - kto zagra?

Pełny skład na Euro 2024: Albania, Anglia, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Węgry, Włochy.

Ukraina zagra w grupie E z Belgią, Słowacją i Rumunią. Polska w grupie D z Holandią, Austrią i Francją.