9°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 08:00

3. Mecz Ukraina – Islandia na Tarczyński Arenie [BILETY]
Ostatni mecz reprezentacji Ukrainy na Tarczyński Arenie - wrzesień 2023 r., mecz Ukraina - Anglia / zdjęcie ilustracyjne Tomasz Hołod

Mecz Ukraina - Islandia w finale baraży o awans na mistrzostwa Europy 2024 już we wtorek 26 marca na Tarczyński Arenie we Wrocławiu. W grze o awans na Euro 2024 pozostało sześć reprezentacji – bilety do Niemiec tylko trzy. Wg zapowiedzi organizatorów na trybunach ma być ponad 30 tys. kibiców. Sprawdź informacje o biletach na mecz oraz gdzie oglądać transmisję spotkania Ukraina - Islandia na żywo w tv.

Do wygrania zostały trzy bilety na mistrzostwa Europy w Niemczech (14 czerwca – 14 lipca 2024 roku). Po pierwszej rundzie baraży w grze zostało sześć reprezentacji: Polska, Walia, Ukraina, Islandia, Gruzja i Grecja.

Mecz Ukraina - Islandia we Wrocławiu

Ukraińcy wrócą do Wrocławia po niespełna siedmiu miesiącach. 9 września 2023 roku na Tarczyński Arenie zremisowali 1:1 z Anglikami w fazie grupowej kwalifikacji do Euro.

Powiększ obraz: Ukraina - Anglia na Tarczyński Arenie Tomasz Hołod
Ukraina - Anglia na Tarczyński Arenie

Później grali o punkty we Włoszech (1:2), w Pradze z Macedonią Północną (2:0), na Malcie (3:1), w Leverkusen z Włochami (0:0) i 21 marca w Bośni i Hercegowinie (2:1).

Islandczycy z kolei w ostatnich sześciu meczach w kwalifikacjach zanotowali 3 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki.

Gdzie oglądać transmisję meczu Ukraina - Islandia na żywo w tv?

Transmisja meczu Ukraina - Islandia na Tarczyński Arenie 26 marca o godz. 20:45 w Polsacie Sport Premium 1.

W Cardiff: Walia – Polska o Euro 2024

W pierwszej rundzie barażowej biało-czerwoni nie mieli najmniejszych problemów z Estończykami. Mecz ustawiła bramka Przemysława Frankowskiego w 22. minucie i czerwona kartka (dwie żółte) dla obrońcy Maksima Paskotskiego kilka chwil później.

W drugiej połowie wynik podwyższyli Zieliński, Piotrowski, Mets (gol samobójczy) i Szymański. Honorową bramkę zdobył Vetkal w 78. minucie.

Od pierwszej minuty mieliśmy to pod kontrolą. Rozgrywaliśmy ten pojedynek na własnych warunkach. Strzeliliśmy pięć bramek, wszystko układało się po naszej myśli. Teraz z nadzieją patrzymy na kolejny mecz i chcemy postawić ostatni krok na drodze do mistrzostw Europy.
Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski

Bułka z masłem została zjedzona ze smakiem w Warszawie. W Cardiff czeka natomiast twardy orzech do zgryzienia. Walia – Polska o Euro 2024 we wtorek 26 marca o godzinie 20:45.

Euro 2024 - kto zagra na mistrzostwach Europy w Niemczech?

Bilety do Niemiec mają: Albańczycy, Anglicy, Austriacy, Beldzy, Chorwaci, Czesi, Duńczycy, Francuzi, Hiszpanie, Holendrzy, Niemcy, Portugalczycy, Rumuni, Serbowie, Słowacy, Słoweńcy, Szkoci, Szwajcarzy, Turcy, Węgrzy i Włosi.