Dane z godz. 15:00

3. Triumf wrocławianina. Hubert Hurkacz wygrał turniej w Marsylii
na zdjęciu tenisista Hubert Hurkacz FB Hubert Hurkacz
na zdjęciu tenisista Hubert Hurkacz

Wrocławian Hubert Hurkacz triumfował w turnieju 250 ATP w Marsylii. W finale pokonał francuskiego zawodnika Beniamina Bonziego 6:3, 7:6.

Hurkacz w pierwszym secie miał zdecydowaną przewagę. Po piętnastu minutach prowadził już 4:1.

Drugi set był bardziej wyrównany. Jednak w pewnym momencie wrocławianin przegrywał 4:5, co było zapowiedzią trzeciego seta.

Ostatecznie Hurkacz obronił aż trzy piłki setowe. To już szósty wygrany turniej tej klasy rozgrywek w karierze 26-latka.