Dane z godz. 22:37

3. Rewelacyjny występ wrocławskich sportowców na igrzyskach w Brazylii. Zdobyli kilkanaście medali

Mateusz Lubański,

Wrocławskie koszykarki wywalczyły brązowy medal XXIV Letnich Igrzysk Głuchych w Brazylii WKSN Świt

W pierwszej połowie maja w brazylijskim mieście Caxias do Sul rozegrano XXIV Letnie Igrzyska Głuchych. Reprezentanci Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt zaprezentowali się ze znakomitej strony. Bank z medalami rozbili przede wszystkim nasi pływacy, którzy przywieźli do kraju aż 10 krążków.

Na XXIV Letnich Igrzyskach Głuchych w Caxias do Sul wystartowało aż 25 zawodników wrocławskiego klubu Świt. Sportowcy ze stolicy Dolnego Śląska stanowili najliczniejszą klubową reprezentację w narodowej kadrze, która łącznie zdobyła w Brazylii 42 medale – 8 złotych, 22 srebrne i 12 brązowych. Tak pokaźny dorobek pozwolił polskim sportowcom zająć znakomite 6. miejsce w klasyfikacji medalowej. 42 medale to najlepszy wynik w historii.

Świetna postawa pływaków. Rewelacyjny Konrad Powroźnik

Bardzo duży wpływ na wysoką pozycję Polski miała znakomita postawa wrocławskich sportowców. Aż 10 medali przywieźli z brazylijskiego Caxias do Sul przywieźli pływacy z WKSN Świt. Co istotne, Konrad Powroźnik i Kacper Nowicki wspólnie zdobyli srebro w męskiej sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym, a wraz z Weroniką Nowicką wywalczyli brąz w mieszanej sztafecie 4x100 metrów tym samym stylem.

• Konrad Powroźnik zdobył 8 medali – 1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe,
  • Weronika Nowicka zdobyła 4 medale – 1 srebrny i 3 brązowe,
  • Kacper Nowicki zdobył 2 medale – 1 srebrny i 1 brązowy.

Pływacy z WKSN Świt zdobyli 10 medali. Aż 8 wywalczył Konrad Powroźnik

Bardzo udany występ koszykarek i piłkarek

Ponadto, bardzo dobrze spisali się przedstawiciele gier zespołowych. Reprezentacja Polski koszykarek wywalczyła brąz, natomiast biało-czerwone piłkarki wróciły do kraju ze srebrem. W obu drużynach nie mogło zabraknąć zawodniczek WKSN Świt:

• koszykówka: Dominika Bigaj, Matylda Dobejko, Agata Krygowska, Anna Kuźniewska, Karolina Przybył, Angelika Wanta,
  • piłka nożna: Ewa Jacyna, Oliwia Gała, Volha Siarko, Karolina Kuba i Lidia Maziarz.