wroclaw.pl Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Sporty precyzyjne

www.theworldgames.org

Reklama

fot. worldgames.org

ŁUCZNICTWO
Łucznictwo torowe - zawodnicy trafiają w 6-punktowe tarcze z odległości 50 metrów. Łucznictwo polowe - dyscyplina polegająca na trafieniu strzałą do tarcz różnej wielkości, znajdujących się w różnych odległościach od zawodnika. Łucznik oprócz celności, musi wykazać się sprytem, gdyż tarcze są porozmieszczane w trudno dostępnych miejscach i w różnym oświetleniu.

BILARD
Doskonale znany sport, który rozgrywany jest w kilku odmianach. Stoły do bilarda można spotkać w wielu pubach i hotelach.  Ciekawe, że korzenie bilarda sięgają XIV wieku, kiedy to ten sport w swojej prostej i pierwszej formie był grą rozgrywaną pod gołym niebem. Podczas World Games rozgrywane są trzy odmiany bilarda – snooker, pool i carom (karambol). World Games są w tym momencie najpewniej jedyną imprezą klasy międzynarodowej, podczas której można zobaczyć wszystkie te trzy najpopularniejsze odmiany bilarda. A tych są dziesiątki, w samej odmianie amerykańskiej jest ich aż ponad trzydzieści, we francuskiej trzynaście, a są jeszcze bilardy angielskie, rosyjskie i bliżej niesklasyfikowane.  W grze w bilard zazwyczaj uczestniczą dwie osoby, zmieniając się przy uderzeniu kiedy przeciwnik popełni błąd.

KRĘGLE
Jest to bardzo popularna dyscyplina jeśli chodzi o liczbę osób uprawiających ją rekreacyjnie. Według nieoficjalnych statystyk codziennie na świecie grywają setki miliony osób, w różnego rodzaju ligach startuje około dziesięciu milionów osób średnio 40 razy w ciągu roku. Kręgle w Polsce zyskały w ostatnich latach na popularności, a w miastach można spotkać coraz więcej kręgielni i ludzi, którzy decydują się właśnie w ten sposób spędzić wolny czas. Gra polegająca na strąceniu kulą dziesięciu kręgli ustawionych w trójkąt. Zadaniem gracza jest strącenie wszystkich kręgli za jednym zamachem. Rozgrywka odbywa się na parkiecie o długości 18m i szerokości 1m.


BULE
Jest to jedna z najprostszych gier na świecie. Rozgrywka odbywa się na pozbawionym trawy placu i polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu bulami (kule z metalu lub tworzywa) w kierunku małej drewnianej kulki. Celem gry jest umieszczenie buli jak najbliżej kulki, lub wybicie buli przeciwnika z punktowanego obszaru. Wyróżniamy trzy rodzaje gry: Pétanque (bule małej średnicy 8 cm), Lyonnaise (bule o średnicy 9–11 cm) oraz Raffle (wybijanie buli przeciwnika i układanie swoich jak najbliżej „misy”).
Rewelacja dla osób, które kochają spędzać wolny czas np. w parkach w nieco większym gronie. Obok pikniku, można również dodać do niedzielnego lenistwa nieco rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Sport bardzo popularny m.in. we Francji czy Włoszech.Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl