Dane z godz. 09:50

3. Sportowe podsumowanie weekendu [31.10-3.11]

Za nami kolejny emocjonujący weekend w wykonaniu wrocławskich drużyn. Sprawdźcie, jak poradzili sobie przedstawiciele stolicy Dolnego Śląska.

Rezerwy Śląska liderem

Sportowe emocje rozpoczęły się już w czwartek, poprzedzający Święto Zmarłych. Wówczas na murawę stadionu przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu wybiegł drugi zespół Śląska, który podejmował rezerwy Górnika Zabrze. Spotkanie stało naprawdę na wysokim poziomie, a kibice zgromadzeni na trybunach mogli podziwiać wiele składnych akcji, zarówno po stronie gospodarzy, jak i przyjezdnych. Patrząc jednak przez pryzmat wyniku, zdecydowanie lepiej tego dnia zaprezentowali się podopieczni Piotra Jawnego, którzy bez większych problemów, wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny, pokonali gości aż 4:0.

Co prawda, do przerwy wrocławianie prowadzili z rezerwami Górnika tylko 1:0, po celnym trafieniu Sebastiana Bergiera, to w drugich 45 minutach gry pokazali prawdziwy wachlarz swoich umiejętności. W 66. minucie na 2:0 podwyższył coraz bardziej aspirujący do gry w Ekstraklasie Przemysła Bargiel, a 13. minut przed zakończeniem pojedynku drugiego gola w tym meczu zapisał na swoim koncie Sebastian Bergier. Wynik po składnej i kombinacyjnej akcji ustalił w 82. minucie Bartosz Boruń.

Piłkarze drugiej drużyny Śląska, pokonując rezerwy Górnika, ponownie wskoczyli na miejsce lidera III ligi grupy III, mając 2 punkty przewagi nad drugim Ruchem Zdzieszowice.

WKS Śląsk II Wrocław - Górnik II Zabrze 4:0

Trzecie zwycięstwo koszykarzy Wojskowych

Miniony weekend bardzo dobrze będą wspominać także koszykarze Śląska Wrocław, którzy w wyjazdowym spotkaniu pokonali PGE Spójnię Stargard 82:79 i tym samym odnieśli już trzecie zwycięstwo na parkietach Energa Basket Ligi. O zwycięstwie przyjezdnych zadecydowała głównie znakomita dyspozycja tercetu Łączyński, Wojciechowski i Joseph, który zdobył łącznie aż 50 punktów!

Wrocławianie znakomicie rozpoczęli sobotnie starcie ze Spójnią i już po pierwszych 10 minutach gry prowadzili z miejscowymi różnicą 15 punktów. Co prawda, później w ich szeregi wkradł się kompletny chaos i podopieczni Andrzeja Adamka roztrwonili tak liczną przewagę, to w tych kluczowych, końcowych minutach ponownie zaczęli nie tylko doskonale radzić sobie w defensywie, ale co najważniejsze w ataku.

Zwycięstwo z bezpośrednim rywalem w tabeli pozwoliło Wojskowym awansować w stawce na 8. miejsce, tracąc do liderującego Polskiego Cukru Toruń 2 punkty.

PGE Spójnia Stargard - WKS Śląsk Wrocław 79:82

Niespodzianka w Gorzowie

Koszykarki Ślęzy Wrocław sprawiły niemałą niespodziankę, pokonując w Gorzowie Wielkopolskim wicemistrzynie Polski 71:63. To już czwarte zwycięstwo podopiecznych Andrzeja Rusina w obecnym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet, a bilans 4-1 pozwolił im na zajęcie wysokiego, bo czwartego miejsca w stawce. Przypomnijmy jednak, że wrocławianki rozegrały o jedno spotkanie mniej niż czołówka tabeli, zatem w przypadku zwycięstwa w zaległym meczu, ich pozycja może przesunąć się o dwa oczka wyżej.

O niedzielnym zwycięstwie Ślęzy na gorącym terenie w Gorzowie, gdzie jak przed meczem zapowiadały wrocławianki, ze względu na bliskość trybun gra się szczególnie trudno, zadecydowała głównie dyspozycja rezerwowej Britney Jones, która w ciągu niespełna 26 minut gry zapisała na swoim koncie aż 21 oczek.

Wrocławianki w pełni zrealizowały nakreślony wcześniej plan, który zakładał odcinanie od podań tych najskuteczniejszych gorzowianek, które w starciu z koszykarkami Ślęzy praktycznie nie mogły dojść do pozycji rzutowych. Potwierdzeniem tych słów może być fakt, że w drugiej połowie miejscowe zdołały zanotować łącznie tylko 24 punkty, co w żaden sposób nie przybliżyło ich do końcowego zwycięstwa.

Enea Gorzów Wielkopolski - Ślęza Wrocław 63:71

Wyniki weekendowych spotkań:

31 października, czwartek

• Śląsk II Wrocław – Górnik II Zabrze 4:0 (III liga)

2 listopada, sobota

• Gwarek Tarnowskie Góry – Ślęza Wrocław 0:1 (III liga)
  • Piast Żerniki (Wrocław) – Polonia Trzebnica 2:2 (IV liga)
  • PGE Spójnia Stargard – WKS Śląsk Wrocław 79:82 (EBL)
  • BC Obra Kościan – Röben Gimbasket Wrocław 80:78 (II liga koszykówka)
  • WKK Wrocław – GKT Tychy 92:61 (I liga koszykówka)
  • KS Sudety Jelenia Góra – KS Hes BasketBall Wrocław 77:59 (II liga koszykówka)

3 listopada, niedziela

• Parasol Wrocław – Olimpia Podgaj 0:4 (kl. okręgowa)
  • Panthers Wrocław Junior – Armiada Poznań 46:13 (Futbol amerykański)
  • Profi Sport Wrocław Futsal – Sośnica Gliwice 2:5 (I liga futsal)
  • Orzeł Pawłowice (Wrocław) – Orzeł Marszowice 4:2 (kl. okręgowa)
  • MKS Piotrcovia – KPR Kobierzyce 21:24 (Superliga K)
  • Ogniwo Piratesports Szczecin – Exact Systems Śląsk II Wrocław 91:88 (II liga koszykówka)
  • Enea Gorzów Wielkopolski – Ślęza Wrocław 63:71 (EBL K)