15°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 08:15

3. Śląsk w ćwierćfinale Pucharu Polski

Drużyna Śląska Wrocław wygrała na wyjeździe z zespołem Stali Stalowa Wola 1:0 (0:0) w meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. W ćwierćfinale wrocławianie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Legia Warszawa – Pogoń Szczecin.

Wrocławianie przystąpili do meczu ze Stalą w niemal najmocniejszym składzie. W porównaniu do ostatniego, wygranego 4:1 spotkania z Lechią Gdańsk trener Śląska Tadeusz Pawłowski dokonał zaledwie trzech zmian. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się Rafał Grodzicki (za Piotra Celebana), Mariusz Pawelec (za Dudu Paraibę) i Lukas Droppa (za Krzysztofa Danielewicza).

Pierwsza część wtorkowego spotkania przebiegała niemal w całości pod dyktando wrocławian. Piłkarzom Śląska brakowało jednak dokładności w wykończeniu akcji lub na ich drodze stawał ofiarnie interweniujący Tomasz Wietecha. Tak było m.in. w 8. minucie spotkania, gdy bramkarz Stali w znakomitym stylu obronił uderzenie Sebastiana Mili z rzutu wolnego. W końcówce bliski zdobycia bramki był Flavio Paixao, ale najpierw trafił w dobrze ustawionego bramkarza, a w dobitce posłał piłkę ponad bramką.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do gości, którzy w dodatku od 62. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marcin Kowalski. W 74. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Śląska po faulu na Rafale Grodzickiem. Do ustawionej na 11. metrze piłki podszedł Sebastian Mila, ale Tomasz Wietecha wyczuł intencje pomocnika Śląska i obronił jego strzał.

W końcówce gospodarze nie mieli już tyle szczęścia. Po dośrodkowaniu Toma Hateleya najwyżej w polu karnym Stali wyskoczył Juan Calahorro i strzałem głową ustalił wynik spotkania. W ćwierćfinale wrocławianie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Legia Warszawa – Pogoń Szczecin (to spotkanie zostanie rozegrane w czwartek).

Stal Stalowa Wola – Śląsk Wrocław 0:1 (0:0).

Bramka: 0:1 Juan Calahorro (87-głową).

Żółta kartka: Stal Stalowa Wola – Marcin Kowalski, Michał Mistrzyk, Tomasz Wietecha. Śląsk Wrocław – Rafał Grodzicki, Sebastian Mila.

Czerwona kartka – Stal Stalowa Wola – Marcin Kowalski (62-za drugą żółtą).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów: 2500.

Stal Stalowa Wola – Tomasz Wietecha – Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Marcin Kowalski – Michał Michałek, Przemysław Żmuda (90. Dawid Kałat), Damian Łanucha, Paweł Giel (64. Mateusz Kantor), Michał Mistrzyk (58. Tomasz Płonka) – Łukasz Sekulski.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Rafał Grodzicki, Tomasz Hołota, Mariusz Pawelec – Flavio Paixao, Lukas Droppa (69. Juan Calahorro), Sebastian Mila, Tom Hateley, Robert Pich – Mateusz Machaj (83. Krzysztof Ostrowski).