23°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 13:55

3. Wrocławskie Kluby Sportowe
  4. Śląsk Wrocław Koszykarski
  5. Galeria zdjęć kibiców z meczu Śląska Wrocław z Sokołem Łańcut. Mistrzowie Polski play-off zaczynają w sobotę
Kibic, czirliderki i maskotki na środku boiska z symbolicznym czekiem na 10 000 zł Oleksandr Poliakovsky

Koszykarze Śląska zakończyli dziś sezon regularny Energa Basket Ligi przegranym meczem z Sokołem Łańcut w Orbicie. Mamy dla Was galerię zdjęć kibiców. Jeden z nich wyszedł z hali bogatszy o 10 000 złotych! Zawodnicy natomiast wyszli do play-off z pierwszego miejsca. Teraz ich przeciwnikiem jest Trefl Sopot. Początek serii 6 maja we Wrocławiu.

Śląsk Wrocław przegrał 75:76 z Sokołem Łańcut w hali Orbita na zakończenie sezonu regularnego Energa Basket Ligi. Osłabieni wrocławianie zagrali bez Jeremiaha Martina i Vasy Pušicy. Do składu wskoczyli inni a trener Erdogan rotował pełnym zestawem 12 zawodników. Na parkiet po długiej przerwie wrócił Justin Bibbs, który przez kilkanaście minut rzucił 6 punktów, miał 2 zbiórki i 2 asysty.

Rzucił także, i to jak (!), jeden z kibiców, który w przerwie trafił do kosza z połowy boiska i wygrał 10 tysięcy złotych. Oby to był zwiastun 19. mistrzostwa Polski dla Śląska Wrocław!

Pary play-off i terminarz pierwszej serii

Minimalna porażka jest bez znaczenia. Już przed środowym spotkaniem w Orbicie było pewne, że mistrzowie Polski wyjdą do play-off z pierwszego miejsca, ale nie było wiadomo, na kogo trafią w pierwszej rundzie. Po zakończeniu wszystkich meczów ostatniej kolejki okazało się, że ich przeciwnikiem będzie Trefl Sopot, który spadł na 8. miejsce w tabeli po porażce w Słupsku z Czarnymi.

• Legia Warszawa vs. Spójnia Stargard

Zwycięzca pary Śląsk – Trefl w półfinale trafia na lepszą drużynę z dwójki Legia – Spójnia.