13°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 06:55

3. Koszykarze Śląska grają drugi mecz w Słupsku. Czy znowu pokonają Czarnych?
Na dalekim meczu wyjazdowym, zaledwie 20 km od wybrzeża Bałtyku, w pierwszym meczu naszych zawodników dopingowała grupa fanów ze stolicy Dolnego Śląska. fot. Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl

Wrocławscy koszykarze, we wtorek wygrali pierwszy mecz półfinału Energa Basket Ligi. W czwartek 5 maja o 17.30 drugie spotkanie wyjazdowe z Czarnymi Słupsk. A już w niedzielę 8 maja kolejne starcie, w hali Orbita we Wrocławiu.

Kto zatrzyma Travisa Trice'a? Kto zbierze więcej piłek niż Kerem Kanter? Pewnie takie pytania zadają sobie koszykarze Czarnych Słupsk, którzy w czwartek 5 maja o godz. 17.30 spotkają się ze Śląskiem Wrocław w drugim meczu półfinału Energa Basket Ligi (EBL).

Koszykarze Śląska na fali po kolejnych zwycięstwach

Jeśli w Słupsku myślą o nawiązaniu walki z wrocławianami, muszą znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytania. To jednak nie nasz problem. Zawodnicy Śląska grają jak z nut. Choć spotkania fazy play-off zaczęli od dwóch porażek, w ćwierćfinale z Zastalem Zielona Góra, potem było już tylko lepiej.

Powiększ obraz: Trener Andrej Urlep powrócił do Wrocławia po wielu latach przerwy. Śląsk pod jego wodzą gra świetnie. fot. Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl
Trener Andrej Urlep powrócił do Wrocławia po wielu latach przerwy. Śląsk pod jego wodzą gra świetnie.

Najpierw zaliczyli niesamowity powrót w meczach z zielonogórzanami. Od stanu 0-2 wyciągnęli na 3-2, co w spotkaniach fazy play-off udaje się niezwykle rzadko. I widać, że są na fali. Po ostatnim meczu z Zastalem mieli tylko trzy dni na odpoczynek.

Na pierwsze spotkanie do Słupska (3.05) pojechali, wydawałoby się, zmęczeni. Jednak nic z tych rzeczy. Znowu zagrali koncertowo. Prowadzili już do przerwy. Ostatecznie zwyciężyli aż 20 punktami, 77-57.

W czwartek, w hali Gryfia w Słupsku, drugie spotkanie obu drużyn. Jeśli Czarni chcą myśleć o nawiązaniu walki ze Śląskiem muszą wygrać. Ale do zwycięstwa będą dążyć też nasi koszykarze. Zapowiada się niesamowita walka. Jeśli wrocławianie zwyciężą, będą o krok od finału EBL. Wystarczy im do jedna tego wygrana, w niedzielę 8 maja w hali Orbita.

Najbliższe mecze Śląska Wrocław z Czarnymi Słupsk

•  Czarni Słupsk - WKS Śląsk Wrocław, 5 maja, godz. 17.30 (transmisja w Polsat Sport)
  •  WKS Śląsk Wrocław - Czarni Słupsk, 8 maja, godz. 20.30, Hala Orbita
WKS Śląsk Wrocław vs. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk

Wydarzenia sportowe / Zawody

Termin brak terminów w najbliższym czasie.

Zobacz
  •  WKS Śląsk Wrocław - Czarni Słupsk, 10 maja, godz. 20.30, Hala Stulecia (może zostać odwołany, jeśli Śląsk wcześniej wygra trzy mecze)
  •  Czarni Słupsk - WKS Śląsk Wrocław, 13 maja, godz. 17.40 (może zostać odwołany, jeśli Śląsk wcześniej wygra trzy mecze)