17°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 21:00

3. Śląsk zremisował z Górnikiem (ZDJĘCIA)

Do niedzielnego meczu gospodarze przystąpili bez zawieszonego za czerwoną kartkę Dudu Paraiby, którego zastąpił Paweł Zieliński. Do składu Śląska powrócił po kontuzji Sebastian Mila, ale spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Górnik przyjechał do Wrocławia m.in. bez Oleksandra Szeweluchina, Błażeja Augustyna i Pawła Olkowskiego.

Początek spotkania okazał się być dość wyrównanym, ale toczonym w niezbyt szybkim tempie widowiskiem. Oba zespoły starały się grać ofensywnie i już w 4 minucie na bramkę strzeżoną przez Mariana Kelemena groźnie uderzał Łukasz Madej. W odpowiedzi dwukrotnie strzelał Marco Paixao, ale nie zaskoczył bramkarza gości.

Portugalczykowi udało się to dopiero w 25. minucie, gdy po podaniu Pawła Zielińskiego z prawej strony boiska strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Tuż przed przerwą mogło być 2:0. Po dośrodkowaniu Materusza Machaja z rzutu wolnego Flavio Paixao z dwóch metrów nie zdołał jednak skierować piłki do bramki.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do gospodarzy. Mieli oni jednak spore kłopoty z wykończeniem akcji. Piłkarze Górnika swoich szans szukali w kontratakach i stałych fragmentach gry. Ta taktyka przyniosła efekt w 80. minucie spotkania, kiedy to Maciej Mańka dośrodkował w pole karne, a Bartosz Iwan mimo asysty obrońców pokonał Kelemena.

W końcówce wrocławianie rzucili się do ataku i bliscy byli zdobycia drugiej bramki, ale Grzegorz Kasprzik obronił strzał Sylwestra Patejuka, a po chwili Dalibor Stevanovic trafił w poprzeczkę.

Wynik nie uległ już zmianie i choć dla wrocławian był to czwarty z rzędu mecz bez porażki, to jednak szkoda straconych punktów, bo Śląsk był w tym spotkaniu lepszym zespołem.