wroclaw.pl Sport i rekreacja we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ski Arena Wrocław. Pierwszy sztuczny stok narciarski na Dolnym Śląsku

W Ski Arena Wrocław narciarze i snowboardziści mogą korzystać z dwóch sztucznych stoków fot. Ski Arena Wrocław
W Ski Arena Wrocław narciarze i snowboardziści mogą korzystać z dwóch sztucznych stoków

We Wrocławiu istnieje całoroczny stok narciarski! W Ski Arena przy ul. Krzemienieckiej 116 miłośnicy białego szaleństwa mogą pracować nad techniką i szlifować swoje umiejętności niezależnie od warunków atmosferycznych. Pierwszy sztuczny stok narciarski na Dolnym Śląsku codziennie czeka na narciarzy i snowboardzistów.

Reklama

Choć sezon narciarski w górach dobiega końca, fani jazdy na nartach i snowboardzie wcale nie muszą czekać do kolejnej zimy, aby po raz kolejny wybrać się na stok. W Ski Arena Wrocław przy ul. Krzemienieckiej 116 możemy pracować nad swoimi umiejętnościami pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Co więcej, sztuczny stok narciarski to doskonałe miejsce dla wszystkich osób, które chciałyby od podstaw nauczyć się jazdy na nartach lub desce snowboardowej.

Na pewno jest troszeczkę inaczej niż na śniegu. Przejście ze stoku halowego na śnieg jest niemalże w stu procentach identyczne, jeśli chodzi o technikę. Natomiast osoby, które już mają jakieś podstawy, będą potrzebowały chwili, żeby się przyzwyczaić do warunków w Ski Arena Wrocław. Poruszamy się po taśmie - dywanie igielitowym.
Leszek Roszkowski, manager Ski Arena Wrocław

Ski Arena Wrocław – sztuczny stok dla każdego

Sztuczny stok narciarski we Wrocławiu umożliwia dopasowanie prędkości oraz stopnia nachylenia stoku do poziomu umiejętności danego narciarza lub snowboardzisty. Dzięki temu instruktorzy mogą zaplanować efektywny trening dla każdego. 

Czego uczę? Przede wszystkim zapinania nart i oswojenia się ze sprzętem narciarskim. Później odpowiedniego ułożenia do podstawowej jazdy na nartach, czyli łuków płużnych, przede wszystkim hamowania, skrętów i jazdy równoległej z mocną techniką. Później - dzięki możliwości regulacji nachylenia - z małych górek robimy sobie duże góry.
Agnieszka Chudzikiewicz, trener narciarstwa zjazdowego

Ski Arena – 12 miesięcy w roku, 7 dni w tygodniu

Całoroczny, sztuczny stok narciarski jest czynny codziennie – w tygodniu od godz. 13.00 do 21.00, w weekendy zaś od godz. 10.00 do 20.00. Z instruktorem należy umówić się na konkretną porę, a zajęcia trwają około godziny. Mile widziani są zarówno początkujący narciarze, jak i zaawansowani miłośnicy białego szaleństwa, którzy w Ski Arena Wrocław mogą szlifować i doskonalić umiejętności. Na miejscu dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Mogę się pochwalić, że pewna pani stawiała pierwsze kroki na nartach w Ski Arena, uczyła się od podstaw, a kiedy pojechała do kurortu narciarskiego, zrobiła ogromną niespodziankę znajomym.
Agnieszka Chudzikiewicz, trener narciarstwa zjazdowego

Rezerwacji należy dokonywać pod numerem telefonu 504 333 055.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama