wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. To bieg najeżony wyzwaniami! Ruszyły zapisy do Runmageddonu we Wrocławiu
Na zdjęciu uczestnicy wrocławskiej edycji Runmageddonu / zdjęcie archiwalne Tarczyński Arena Wrocław
Na zdjęciu uczestnicy wrocławskiej edycji Runmageddonu / zdjęcie archiwalne

Runmageddon, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami znowu zawita do Wrocławia - 1 kwietnia na Tarczyński Arena. Organizatorzy przewidzieli aż 7 rodzajów tras, w tym Kids, Family, a nawet Runmageddon Games, w czasie którego zabłysnąć będą mogli sprinterzy. Zapisy już trwają! Zobaczcie szczegóły.

Reklama

Runmageddon 2023 - co to takiego? Trwają zapisy

Runmageddon to połączenie biegu i elementów parkour – wspinaczek, przeskoków i przeczołgiwań w błocie, technik siłowych i wytrzymałościowych. Jednoczy ogromną liczbę pasjonatów ekstremalnych aktywności.

Zapisy na różne warianty tras trwają właśnie na oficjalnej stronie biegu:  runmageddon.pl.

Runmageddon we Wrocławiu - siedem tras do wyboru

Organizatorzy zakładają, że wyzwania fizyczne można sobie stawiać już za młodu – przygotowali więc kilometrową trasę KIDS z 10 przeszkodami, jest też bardziej zaawansowana trasa JUNIOR (3 kilometry, 15+ przeszkód). Na takim samym dystansie dorośli mogą pokonać trasę INTRO.

Przełamywanie barier można zaplanować w pojedynkę, można też ekipą. Na przykład stawiając na rywalizację wewnątrz rodziny – trasę FAMILY (2 kilometry, 15+ przeszkód). Można wybrać 6-kilometrową trasę REKRUT z 30+ przeszkodami bądź NOCNY REKRUT, dla tych, którzy lubią buszować po zmroku.

Z kolei dla śmiałków, którzy lubią skondensowaną dawkę emocji organizatorzy przygotowali stumetrową trasę GAMES. Tu na pierwszy plan wyjdą umiejętności sprinterskie, bo to wyścig na czas. Areną wszystkich tych zmagań będzie Tarczyński Arena.

Galeria zdjęć

Każdy z uczestników, którzy ukończą zmagania na trasie otrzyma medal, czyli, jak sugerują organizatorzy, Blachę Chwały. 

Najpierw Wrocław, potem m.in. Trójmiasto, Kraków i Warszawa

Po wrocławskiej edycji sezon ekstremalnych biegów z przeszkodami nabierze jeszcze większego tempa. W kolejnych miesiącach Runmageddon zawita także do Trójmiasta, Poznania, Krakowa, Warszawy, na Śląsk, do Bydgoszczy, a nawet do czeskiego Harrachova. Tam latem czeka nas wersja Gladiator Race, w której jedną z dostępnych tras będzie ta licząca 42 kilometry z aż 140 przeszkodami.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl