3. Mamy srebro! WKS wicemistrzem Polski! Relacja LIVE

Raków Częstochowa vs Śląsk Wrocław. WKS wicemistrzem Polski! Relacja LIVE 25 maja

Mariola Szczyrba,

Kliknij, aby zobaczyć galerię
Piłkarze podczas meczu Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa materiały slaskwroclaw.pl
Piłkarze podczas meczu Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa

Raków - Śląsk w sobotę 25 maja w Częstochowie - to był emocjonujący mecz. Trójkolorowi mieli już zagwarantowane srebro, ale walczyli o złoty medal. Nie udało się, chociaż wygrali mecz z Rakowem. Pierwsza w zestawieniu PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia pokonała dzisiaj Wartę i to Jaga zdobyła mistrzostwo Polski. Gratulacje! W tym artykule znajdziecie relację na żywo ze starcia Raków - Śląsk.

Mecz Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław w sobotę 25 maja o godz. 17.30 w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy zaczął się od oberwania chmury nad miastem i ponad 50-minutowego opóźnienia. Trójkolorowi mieli już w kieszeni srebrny medal, ale zarówno drużyna Jacka Magiery, jak i kibice liczyli na więcej. Łatwo nie było, bo WKS grał na wyjeździe, w dodatku z Rakowem, który  jest trudnym i ambitnym przeciwnikiem.

- Doceniamy to, co już zrobiliśmy, ale jestem ambitnym człowiekiem - powiedział przed meczem trener Śląska Jacek Magiera. - Chcemy w Częstochowie wyjść i zrobić swoje. Doceniamy też Jagiellonię. Podobnie jak my byli w dolnej części tabeli, a teraz są w czubie. Zmieniło się dużo. My mamy najlepszego strzelca, najlepszą obronę, bramkarza, który zanotował 13 czystych kont - dodał.

Dla wrocławskiej drużyny był to trzeci bój o mistrzostwo w historii klubu. W tym artykule znajdziecie relację na żywo z meczu Raków - Śląsk w Częstochowie.

Mecz Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław. Relacja LIVE 25 maja

• Ponad 3 tygodnie temu [Sobota, 25/05/2024]
    • 20:36
      To ósmy medal w historii Śląska

Brawo! Kolejny krążek na koncie Trójkolorowych.

• 20:24
      Mamy srebro! To był fantastyczny sezon! Tak wygląda podium PKO BP Ekstraklasy

Jagiellonia mistrzem Polski, Śląsk Wrocław drugi, Legia trzecia. Gratulacje!

• 20:12
      Koniec meczu. Brawo dla Śląska! Jesteśmy wicemistrzem Polski!

Śląsk wygrał z Rakowem w Częstochowie 2:1. Wielkie gratulacje! Złota nie udało się zdobyć, ale wrocławianie są wicemistrzami Polski! Brawo! Erik Exposito królem strzelców.

• 19:52
      Rzut karny dla Śląska. Gol! WKS wygrywa 2:1

Tudor sfaulował Exposito. Karnego strzelił Nahuel Leiva. Brawo! Jest 2:1 dla Śląska.

• 19:38
      Gol dla Śląska! Strzelił Exposito

Ale piękny gol! Wynik meczu Raków - Śląsk 1:1. Brawo!

• 19:28
      Śląsk Wrocław wicemistrzem Polski, Jagiellonia mistrzem!

Zakończył się mecz Jagiellonia - Warta w Białymstoku. Jaga zwyciężyła 3:0. Jest mistrzem Polski. WKS na pewno na drugim miejscu. Gratulujemy!!!

• 19:25
      Początek drugiej połowy

Rozpoczęła się druga połowa meczu w Częstochowie. Śląsk!!!!

• 19:11
      Strefa kibiców w Rynku

CZK informuje: wg szacunków policji na pl. Gołębim w Rynku Trójkolorowym kibicuje ponad 800 osób. Za chwilę druga połowa.

• 19:07
      Koniec pierwszej połowy

Gwizdek sędziego. Koniec pierwszej połowy meczu. Śląsk przegrywa w Częstochowie 0:1. Na razie. Po przerwie walczymy dalej.