wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Puchar Polski w strzelectwie we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Na strzelnicy WKS Śląsk przy ulicy Świątnickiej trwa 3. runda Pucharu Polski w strzelectwie. To sprawdzian nie tylko dla sportowców, ale także dla wyremontowanego w tym roku obiektu. Zawody będą się odbywały jeszcze w sobotę i niedzielę. Zobaczcie zmagania najlepszych strzelców w naszej galerii zdjęć.

Reklama

Pierwszego dnia zawodów – w czwartek, wrocławianie stawali na podium dwukrotnie. W konkurencji karabin 50 m leżąc MIX, trzecie miejsce zajęła para juniorów: Maja Gawenda (KSS Piast Bieruń) i Maciej Ogórek (WKS Śląsk Wrocław). W karabinie pneumatycznym MIX, złoty krążek dołożyli seniorzy: Julia Piotrowska (WKS Śląsk Wrocław) i Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn).

Transmisję na żywo z zawodów możecie śledzić na profilu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Strzelnicę przy Świątnickiej zmodernizowano w tym roku, ponieważ w dniach 21 czerwca - 2 lipca odbędą się na niej rozgrywki w ramach Igrzysk Europejskich. Gospodarzem imprezy jest Małopolska i to tam zaplanowano większość konkurencji, takich jak koszykówka, pięciobój, szermierka czy tenis. Do Wrocławia przyjadą natomiast strzelcy. Inwestycja kosztowała blisko 20 mln złotych (z czego ponad 15 mln dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki). 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl