13°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 01:55

3. Ślęza Wrocław - przegrana na inaugurację sezonu

W meczu 1. kolejki ekstraklasy koszykarki Ślęza przegrały na własnym parkiecie z InvestinTheWest AZS-em AJP Gorzów Wlkp. 81:90. Najwięcej punktów dla wrocławskiej drużyny zdobyła Agnieszka Skobel (22).

Inauguracja sezonu przyciągnęła do hali AWF-u komplet publiczności. Kibice spragnieni emocji na najwyższym krajowym poziomie jeszcze przed rozpoczęciem gry najgłośniej wiwatowali Agnieszkę Śnieżek, dla której niedzielne spotkanie było 102. występem w drużynie Ślęzy. Rzucająca wrocławskiej drużyny z racji tak okazałego dorobku w żółto-czerwonych barwach otrzymała pamiątkową koszulkę i bukiet kwiatów.

Zespół z Gorzowa okazał się bardzo wymagającym rywalem. Akademiczki szybko przechodziły z obrony do ataku, dobrze radziły sobie także w ataku pozycyjnym. W pierwszej połowie wypracowały sobie wiele pozycji rzutowych spod samego kosza. Najwięcej krzywdy wrocławiankom wyrządziły zagraniczne zawodniczki – Stephanie Talbot, Nicole Seekamp i Courtney Hurt. To koszykarki, które nigdy wcześniej nie grały w lidze polskiej. Ich debiut wypadł okazale, w sumie zdobyły aż 67 punktów.

InvestInTheWest AZS AJP prowadził niemal od samego początku aż do zakończenia spotkania. W pierwszej połowie gorzowianki wypracowały sobie nawet 13 punktów przewagi, a Ślęzę ratowały indywidualne akcje Sharnee Zoll-Norman oraz rzuty za trzy punkty Marissy Kastanek. Wobec słabej obrony na niewiele się to zdało i na półmetku wrocławianki traciły 11 oczek (40:51).

Po zmianie stron Ślęzę stać było na zrywy, które pozwoliły na chwilowe odrobienie strat. W połowie trzeciej kwarty InvestInTheWest prowadził tylko 60:55, ale na koniec tej część gry przewaga gorzowianek znów była w miarę bezpieczna (74:61).

Emocje na najwyższym poziomie zaczęły się w czwartej odsłonie. Wrocławianki poprawiły obronę i przez pierwszych siedem minut pozwoliły rywalkom rzucić tylko siedem oczek. Na minutę i 48 sekund przed końcem, po kolejnej udanej akcji Sharnee Zoll-Norman, było już tylko 79:81. Hala AWF-u kipiała, ale emocje szybko zostały ostudzone po nieudanych zagraniach ślęzanek. Kolejne akcje przynosiły punkty głównie przyjezdnym, które ostatecznie wygrały we Wrocławiu 90:81.

W najbliższy weekend Ślęza powalczy o punkty w Bydgoszczy z aktualnym wicemistrzem Polski, Artego. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (9 października) o godz. 17:00.

Ślęza Wrocław – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 81:90 (22:24, 18:27, 21:23, 20:16) Ślęza: Agnieszka Skobel 22 (3), Sharnee Zoll-Norman 16 (1), Marissa Kastanek 15 (4), Agnieszka Kaczmarczyk 8 (1), Nikki Greene 8, Agnieszka Śnieżek 6, Kateryna Rymarenko 4, Zuzanna Sklepowicz 2, Agnieszka Majewska. InvestInTheWest: Courtney Hurt 26, Nicole Seekamp 21 (3), Stephanie Talbot 20 (1), Paulina Misiek 12 (1), Magdalena Szajtauer 6, Daria Stelmach 3 (1), Katarzyna Dźwigalska 2, Katarzyna Jaworska.