wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Polska – Czechy w eliminacjach Euro 2024
Piłkarz reprezentacji Polski w czerwonym stroju na murawie stadionu we Wrocławiu (zdjęcie ilustracyjne), w kółku: oficjalna piłka Euro 2024 Tomasz Hołod / materiały prasowe
Piłkarz reprezentacji Polski w czerwonym stroju na murawie stadionu we Wrocławiu (zdjęcie ilustracyjne), w kółku: oficjalna piłka Euro 2024

Czy Polacy będą kopać Fussballliebie w Niemczech na Euro 2024? Zobaczymy. Na razie mecz z Czechami na Narodowym. Polska musi go wygrać, ale nawet zwycięstwo nie zapewni awansu na mistrzostwa Europy.

Reklama

Kto spodziewał się, że w grupie z Wyspami Owczymi, Mołdawią, Albanią i Czechami Polska w ostatnim meczu będzie grała niemal o wszystko?

Mamy jeszcze realne szanse. Zrobimy wszystko, żeby to wykorzystać. Liczymy na ten łut szczęścia i sami też chcemy pomóc temu szczęściu.
selekcjoner Michał Probierz

W zasięgu są tylko Czesi

Polacy zajmują 3. miejsce w grupie – niepremiowane awansem. Do Czechów tracą jeden punkt, ale oni mają jeden mecz rozegrany mniej. Nawet jeżeli przegrają z Polską i dadzą się jej wyprzedzić, to wszystko będą mieli w swoich rękach w ostatniej kolejce z Mołdawią na własnym stadionie.

Do Albanii, lidera grupy, Polacy tracą natomiast trzy punkty. Nawet gdy je odrobią, to Albańczyków nie wyprzedzą, ponieważ bilans bezpośrednich spotkań jest na ich korzyść.

To wszystko oznacza, że Polacy muszą wygrać z Czechami i liczyć na to, że Czesi stracą punkty z Mołdawią 20 listopada. W innym razie Biało-Czerwoni nie awansują bezpośrednio na Euro 2024.

We wszystko może się jeszcze wmieszać Mołdawia, która do Polski traci jeden punkt. Jeżeli wygra dwa mecze, wyprzedzi drużynę Probierza, niezależnie od wyniku meczu Polska kontra Czechy.

Polacy, powtarzamy, muszą wygrać z Czechami, a później czekać i trzymać kciuki.

Polska – Czechy: kiedy, o której i gdzie oglądać

Czy są w stanie wygrać? Będzie trudno, mimo że grają na Narodowym. Czesi będą pilnować remisu jak oka w głowie, żeby przypieczętować awans, a wiadomo, jak Polacy radzą sobie w ataku pozycyjnym z dobrze (lub niedobrze) zorganizowanym rywalem. A może nasi południowi sąsiedzi zaatakują od pierwszego gwizdka, chcąc szybko odebrać marzenia gospodarzom?

Kluczowy mecz Polska – Czechy na stadionie PGE Narodowy w Warszawie w piątek 17 listopada o godzinie 20:45. Transmisja: TVP Sport, TVP 1, Polsat Sport Premium 1, CT Sport.

Uwaga, niepowodzenie w grupie E nie przekreśla ostatecznie szans wyjazdu na Euro. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem można założyć, że Polacy dostaną jeszcze jedną szansę – w barażach zaplanowanych na marzec. Pozwoli na to układ sił w Lidze Narodów i grupach eliminacyjnych do mistrzostw Starego Kontynentu.

Fussballliebie – oficjalna piłka Euro 2024

Mistrzostwa są zaplanowane w okresie od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku w Niemczech, z finałem w Berlinie. Dziś, 15 listopada, marka Adidas pokazała oficjalną piłkę. Nazywa się Fussballliebie, co oznacza miłość do piłki nożnej. Zdobią ją barwy z flagi gospodarzy: czarna, czerwona i złota. Fussballliebie będzie starała się wpaść do bramki w 48 meczach turniejowych.

Więcej o piłce – tutaj.

Galeria zdjęć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl