12°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 06:45

3. Śląsk wysoko przegrał z Pogonią [RELACJA]

Drużyna Śląska Wrocław przegrała na wyjeździe z zespołem Pogoni Szczecin 1:4 (1:1) w meczu drugiej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jedyną bramkę dla wrocławian zdobył Robert Pich w 39. minucie meczu.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 4:1 (1:1).

Bramki: 0:1 Robert Pich (39), 1:1 Adam Frączczak (45+1-głową), 2:1 Łukasz Zwoliński (56), 3:1 Takura Murayama (59), 4:1 Wojciech Golla (77).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław – Sebastian Mila, Rafał Grodzicki, Lukas Droppa.

Czerwona kartka: Śląsk Wrocław – Wojciech Pawłowski (73-za dotknięcie piłki ręką poza polem karnym).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 6000.

Pogoń Szczecin – Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Hernani, Wojciech Golla, Mateusz Lewandowski – Mateusz Matras, Maciej Dąbrowski, Adam Frączczak (80. Patryk Małecki), Rafał Murawski, Takuya Murayama (87. Dominik Kun) – Łukasz Zwoliński (76. Jakub Bąk).

Śląsk Wrocław – Wojciech Pawłowski – Piotr Celeban, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba – Paweł Zieliński (69. Mateusz Machaj), Lukas Droppa, Sebastian Mila (75. Mariusz Pawełek), Tom Hateley (66. Tomasz Hołota), Robert Pich – Flavio Paixao.

90+5’ – Koniec spotkania. Śląsk przegrywa z Pogonią w Szczecinie 1:4.

85’ – Bardzo nerwowo grają piłkarze Śląska. Wrocławianie starają się już tylko nie stracić więcej bramek.

77’ – GOL DLA POGONI! Po strzale Adama Frączczaka z rzutu wolnego bramkarz Śląska odbił piłkę przed siebie, jako pierwszy dopadł do niej Wojciech Golla i zdobył czwartą bramkę dla swojego zespołu.

73’ – CZERWONA KARTKA! Ukarany bramkarz Śląska Wojciech Pawłowski, który dotknął piłki ręką poza polem karnym. W bramce staje Mariusz Pawełek, który zastąpił Sebastiana Milę.

66’ – Pierwsza zmiana w Śląsku. Tomasz Hołota wchodzi za Toma Hateleya.

59’ – GOL DLA POGONI! Niestety szczecinianie poszli za ciosem. Adam Frączczak dokładnie podał do Takury Murayamy, a Japończyk  wykorzystał błąd obrońców Śląska i mocnym uderzeniem pokonał Wojciecha Pawłowskiego.

56’ – GOL DLA POGONI! Po dość niemrawym początku gospodarze wychodzą na prowadzenie. Łukasz Zwoliński przepchnął w polu karnym Rafała Grodzickiego i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

46’ – Początek drugiej połowy. Bez zmian w obu zespołach.

18:56 - Dotychczas Śląsk rywalizował z Pogonią 57 razy. Wrocławianie odnieśli 22 zwycięstwa, zanotowali 16 remisów i 19 porażek. Śląsk zdobył w tych spotkaniach 86 bramek, tracąc przy tym 77 goli.

Do przerwy Śląsk remisuje z Pogonią 1:1 / fot. slaskwroclaw.pl

45+3’ – Koniec pierwszej części meczu. Śląsk remisuje z Pogonią 1:1.

45+1’ – GOL DLA POGONI! W doliczonym czasie pierwszej połowy Adam Frączczak zdołał doprowadzić do wyrównania. Zawodnik Pogoni wykorzystał dośrodkowanie Rafała Murawskiego i strzałem głową pokonał bezradnego Wojciecha Pawłowskiego.

39’ – GOL DLA ŚLĄSKA! Po podaniu Sebastiana Mili Robert Pich wykorzystał błąd Radosława Janukiewicza i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

30’ – Błąd Wojciecha Pawłowskiego! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarz Śląska wyszedł do piłki, ale nie zdołał jej wybić. Na szczęście dla wrocławian Maciej Dąbrowski nie trafił do pustej bramki.

25’ – W odpowiedzi wrocławianie przeprowadzili szybką akcję lewą stroną boiska, ale po dośrodkowaniu Sebastiana Mili Paweł Zieliński nie zdołał skierować piłki do siatki.

20’ – Cofnięci na własną połowę wrocławianie czyhają na błędy rywali i szukają możliwości wyprowadzenia kontrataku. Gospodarze starają się natomiast atakować skrzydłami, ale brakuje im dokładności w wykończeniu akcji. Najbliżej zdobycia bramki był Łukasz Zwoliński, ale po jego strzale z kilku metrów piłka trafiła w boczną siatkę.

10’ – Gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem i w pierwszych kilku minutach kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Wojciecha Pawłowskiego. Tylko dzięki uważnie grającym obrońcom Śląska, zawodnicy Pogoni nie zdołali oddać celnych strzałów.

1’ – Mecz rozpoczęty! Spotkanie prowadzi sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy.

Mecz poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy / fot. slaskwroclaw.pl

17:40 – Oto składy w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły:

Pogoń Szczecin – Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Hernani, Wojciech Golla, Mateusz Lewandowski – Mateusz Matras, Maciej Dąbrowski, Adam Frączczak, Rafał Murawski, Takuya Murayama – Łukasz Zwoliński.

Śląsk Wrocław – Wojciech Pawłowski – Piotr Celeban, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba – Paweł Zieliński, Lukas Droppa, Sebastian Mila, Tom Hateley, Robert Pich – Flavio Paixao.

Na ławce rezerwowych Śląska usiądą Mariusz Pawełek, Krzysztof Ostrowski, Tomasz Hołota, Sebino Plaku, Mateusz Machaj, Waldemar Gancarczyk i Kamil Dankowski. W zespole ze Szczecina pod znakiem zapytania stał występ Rafała Murawskiego, ale ostatecznie jego kontuzja nie okazał się groźna.

17:25 – Zespół Śląska wyjechał do Szczecina w piątek.

17:15 - W pierwszej kolejce szczecinianie wygrali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 3:2, a Śląsk pokonał na Stadionie Wrocław Ruch Chorzów 2:0. – W Szczecinie na pewno będziemy chcieli powalczyć o zwycięstwo. Pogoń wygrała na bardzo trudnym terenie, ale przecież my też zmierzyliśmy się z wymagającym rywalem – mówił przed meczem trener wrocławskiej drużyny Tadeusz Pawłowski.

Juan Calahorro trenował ostatnio w specjalnej masce / fot. slaskwroclaw.pl

Do meczu Śląsk przystąpi w niemal najsilniejszym składzie, zabraknie jedynie kontuzjowanego Marco Paixao. Do treningów z drużyną wrócił już hiszpański obrońca Juan Calahorro, który z powodu złamanego nosa pauzował w meczu z Ruchem. Hiszpan nie doszedł jednak jeszcze do pełni siłi w sobotę nie zobaczymy go na boisku.