11°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 04:20

3. Piłkarze Świtu Wrocław mistrzami Polski w futsalu

W miniony weekend w Szczecinie odbył się finał mistrzostw Polski niesłyszących w halowej piłce nożnej. W zawodach wzięły udział cztery drużyny, a najlepsi okazali się reprezentanci Świtu Wrocław, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania.

Wrocławianie zdobyli złote medale w futsalu po raz pierwszy w swojej historii. W zawodach, które były rozgrywane systemem "każdy z każdym", Świt najpierw pokonał Bagry Kraków, następnie bez większych problemów pokonał gospodarzy, Koronę Szczecin, a na koniec - w meczu o złote medale - zwyciężył Spartana Lublin 7:4.

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik wrocławskiego klubu - Adam Żurek. Najlepszym zawodnikiem finału został inny z wrocławian, Jakub Ferdynus, a najstarszym zawodnikiem był również reprezentant Świtu, Paweł Domurat. Wrocławska drużyna została także nagrodzona statuetką fair-play.

Wyniki

WKSN Świt Wrocław - Bagry Kraków 12:7WKSN Świt Wrocław - Korona Szczecin 9:2WKSN Świt Wrocław - Spartan Lublin 7:4