10°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 05:10

3. Juniorki piłkarskiego Śląska Wrocław są mistrzyniami Polski! W finale pokonały Górnika Łęczna
Juniorki Śląska Wrocław unoszą na murawie puchar za mistrzostwo Polski WKS Śląsk Wrocław / FB
Juniorki Śląska Wrocław unoszą na murawie puchar za mistrzostwo Polski

Nastoletnie piłkarki WKS-u Śląska Wrocław wygrały Centralną Ligę Juniorek. W pełnym zwrotów akcji finale pokonały Górnika Łęczna 4:3. Gratulujemy!

Wynik finału już w 2. minucie otworzyła Oliwia Związek, która urosła później na bohaterkę tego meczu. Po 12. minutach było 1:1 po bramce Sikory. Później znów Związek i ponownie Sikora – 2:2. W ostatniej minucie pierwszej połowy na prowadzenie wyszły zawodniczki z Łęcznej.

Ostatnie słowa należały jednak do Oliwii. W 65. minucie skompletowała hat-tricka, a siedem minut później dołożyła czwartą bramkę, pieczętując zwycięstwo Śląska. Nastoletnie wrocławianki są mistrzyniami Polski U17!

Cały finał, który juniorki rozegrały 18 czerwca w podwarszawskich Ząbkach, jest do obejrzenia na Youtubie.