wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Mistrz Polski z Wrocławia powraca na tor. Wygraj bilety na niedzielny mecz
Żużlowcy z Wrocławia zaczynają sezon jako mistrzowie Polski Fot. Betard Sparta Wrocław
Żużlowcy z Wrocławia zaczynają sezon jako mistrzowie Polski

Mistrzowie Polski, żużlowcy Betard Sparty Wrocław, w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, zainaugurują rozgrywki PGE Ekstraligi w sezonie 2022. By obronić tytuł, podopieczni Dariusza Śledzia będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, bowiem o kolejny sukces przyjdzie im mierzyć się bez jednego z filarów – Artioma Łaguty.

Reklama

26 września 2021 – ta data zapisała się w sercach kibiców Betard Sparty Wrocław. Po 15 latach przerwy wrocławscy żużlowcy po raz piąty sięgnęli po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Teraz we Wrocławiu marzą o obronie tytułu, jednak plany utrudniła nieco napaść Rosji na Ukrainę, przez którą Polski Związek Motorowy zakazał startów w Polsce żużlowców z Rosji i Białorusi.

Oznacza to, że Sparcie nie pomoże Artiom Łaguta. Na nic zdały się próby uzyskania krajowej licencji dla Rosjanina, który posiada także polskie obywatelstwo. Na szczęście, inaczej sytuacja wygląda w przypadku Gleba Czugunowa, który już w poprzednich sezonach jeździł z polską licencją i reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Dobrze zacząć ligę po nieudanych sparingach

Przed wrocławianami zatem arcytrudne zadanie, by również w sezonie 2022 stanąć na najwyższym stopniu podium. Brak Łaguty był już widoczny w trakcie trzech przedsezonowych sparingów. Wrocławianie dwukrotnie przegrali z Motorem Lublin 41:49 i 44:46 oraz raz ze Stalą Gorzów 42:47.

Co prawda, nieco osłody w serca wrocławskich kibiców w miniony weekend wlał w trakcie PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi Tai Woffinden, który zajął drugie miejsce. Jednak zdecydowanie słabszy występ na tej imprezie Macieja Janowskiego (10. lokata) oraz 6. lokata Sparty na Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Poznaniu, nie napawają optymizmem przed startem nowego sezonu.

A pierwszy pojedynek Sparty już 10 kwietnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Podopieczni Dariusza Śledzia o punkty powalczą z Apatorem Toruń. Początek o godzinie 19.15. Bilety do kupienia na stronie internetowej Betard Sparty Wrocław.

Chcesz zobaczyć inaugurację PGE Ekstraligi na Olimpijskim? Weź udział w konkursie

Mamy do rozdania dwie podwójne wejściówki na niedzielne otwarcie sezonu żużlowego na Stadionie Olimpijskim.

Wystarczy do godz. 10 w piątek, 8 kwietnia w formularzu kontaktowym odpowiedzieć na pytanie: Po ilu latach przerwy wrocławscy żużlowcy sięgnęli po 5. złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w ubiegłym roku?

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl