wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. O Srebrną Sztangę we Wrocławiu

Lucyna Kornobys/ fot: Facebook

XXXVI Międzynarodowe Zawody w Podnoszeniu Ciężarów Srebrna Sztanga odbędą się w sobotę 5 listopada. Sportowcy niepełnosprawni będą rywalizować w hotelu Novotel Wrocław przy ulicy Powstańców Śląskich 7. 

Reklama

W imprezie weźmie udział 105 zawodników m.in. reprezentanci Polski, Rosji, Słowacji, Włoch, Węgier. Wśród nich medaliści olimpijscy m.in. Lucyna Kornobys, która w igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą. – Lucyna to bardzo silna kobieta. Potrafi nie tylko świetnie rzucać dyskiem albo pchać kulą, umie też doskonale wyciskać duże ciężary. Wiele osób nie wie, że niepełnosprawne panie podczas treningów na siłowni potrafią zawstydzić pełnosprawnych mężczyzn i wycisnąć na ławeczce więcej od nich – mówi Bartłomiej Skrzyński, rzecznik miasta Wrocławia do spraw osób niepełnosprawnych. Imprezę w Novotelu organizuje WZSN Start Wrocław, przy wsparciu m.in. miasta Wrocław. Zawody rozpoczną się o godz. 9, a planowane ich zakończenie jest na godz. 19.30.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl