wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. MAT Atom Deweloper Wrocław: Koło fortuny zakręciło się trzy razy

Medal złoty, srebrny oraz brązowy – z takim dorobkiem z mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym wracają zawodniczki MAT Atom Deweloper Wrocław. Jazdę indywidualną na czas juniorek wygrała Alicja Matuła. Olga Wankiewicz w kategorii U23 w jeździe na czas zdobyła brąz, natomiast srebro w wyścigu ze startu wspólnego.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Alicja Matuła w rywalizacji juniorek na czas najszybciej pokonała liczącą 15 kilometrów trasę (00:20:18,51). Nie ukrywała, że zaprocentowały podpowiedzi bardziej doświadczonych koleżanek z ekipy.

Jestem szczęśliwa z powodu wywalczenia tytułu. Czasówka była ciężka, trasa trochę pofalowana, co było dodatkowym utrudnieniem, ale jechało mi się bardzo dobrze. W przygotowaniach bardzo pomogły mi wspólne treningi ze starszymi dziewczynami. Dostałam mnóstwo wskazówek, jak mam jechać, co mogę zrobić lepiej i to także przyczyniło się do tego sukcesu .
Alicja Matuła, mistrzyni Polski juniorek w kolarstwie

Sukcesy to dla nich chleb powszedni

MAT Atom Deweloper Wrocław to bez cienia wątpliwości najbardziej utytułowana kobieca drużyna kolarska w Polsce. Założyli ją w 2016 roku Paulina Brzeźna-Bentkowska, olimpijka z Pekinu oraz jej mąż, były kolarz Paweł Bentkowski. Zespół tworzą reprezentantki Polski w torowych i szosowych mistrzostwach Europy i świata oraz uczestniczki Igrzysk Europejskich.

Na czerwcowych mistrzostwach Polski bronił on złota w elicie zdobytego rok wstecz przez Monikę Brzeźną. Co więcej, dwa lata wcześniej złoto powędrowało do innej „Atomówki” – Wiktorii Pikulik. W tym roku najlepsza zawodniczka wrocławskiego teamu, Katarzyna Wilkos, była siódma, tuż za nią – klubowa koleżanka Olga Wankiewicz. I to właśnie ona uzupełniła medalową pulę. Była trzecia w jeździe indywidualnej na czas U23, srebrna w wyścigu ze startu wspólnego ze stratą dwóch sekund do mistrzyni Zuzanny Chylińskiej (TKK Pacific Toruń).

Gęsty kalendarz

Krótko po mistrzostwach Polski na trasach Lubelszczyzny rozegrano prestiżowy trzyetapowy wyścig Tour de Pologne Woman. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wykręciła wspomniana już wyżej Katarzyna Wilkos z MAT Atom Deweloper Wrocław. Dominowały Holenderki z teamu VolkerWessels  – pierwsza była Laura Molenaar, druga Scarlett Souren.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl