wroclaw.pl Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Pierwsza konferencja prasowa nowego prezesa Śląska Wrocław

fot. slaskwroclaw.pl

Wczoraj nowym prezesem piłkarskiego Śląska Wrocław został Marcin Przychodny, a dziś na pierwszej konferencji prasowej w tym roku powitał go wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Reklama

Rada Nadzorcza WKS Śląsk Wrocław SA odwołała w poniedziałek z funkcji prezesa zarządu wrocławskiego klubu Michała Bobowca. Jego następcą został Marcin Przychodny, odpowiedzialnego za sukces wielkiego wydarzenia, jakim z pewnością były Igrzyska Sportowe The World Games 2017.

– To konferencja wprowadzająca, ale nie sposób z tego miejsca nie podziękować także dotychczasowemu prezesowi klubu Michałowi Bobowcowi. Dziękuję za dobrą współpracę i za to, że zdołał sobie poradzić w takich, a nie innych okolicznościach. Zarazem witam na pokładzie nowego prezesa Śląska Wrocław Marcina Przychodnego, który do niedawna pełnił taką samą funkcję w spółce, która zorganizowała Igrzyska The World Games 2017. Wynik sportowy nadal pozostaje bardzo ważną rzeczą, jednak zdajemy sobie z tego sprawę, że w głównej mierze za rezultaty odpowiada trener i jego podopieczni – mówił witając nowego prezesa WKS-u Marcina Przychodnego wiceprezydent Wrocławia Macieja Bluj.

– Poza budową samej idei Akademii Śląska Wrocław, chcielibyśmy ubrać ją w twardą infrastrukturę z takim zapleczem, jakie będzie odpowiadało dzisiejszym wymogom. To jest także zadanie prezesa Przychodnego, aby wykorzystał swoją dotychczasową wiedzę nabytą podczas organizacji TWG we Wrocławiu i przełożył ją na działania w WKS-ie – dodał wiceprezydent Maciej Bluj.

Stabilizacja sytuacji finansowej i rozwój Akademii

– Bardzo dziękuję za zaufanie prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi oraz całej Radzie Nadzorczej, na czele z wiceprezydentem Maciejem Blujem. Mam świadomość, jak ważnym miejscem dla wrocławian jest Śląsk i jakie wyzwania sportowe stoją na co dzień przed tą drużyną. Postaram się pomóc w zakresie profesjonalnego i sprawnego funkcjonowania klubu. Do najważniejszych zadań w najbliższym czasie zaliczam ustabilizowanie sytuacji finansowej i stworzenie odpowiedniego planu na 2018 rok. Niezmiennym celem długofalowym jest natomiast budowa silnego klubu, z Akademią włącznie – przedstawił swoje plany na najbliższy okres nowy prezes Śląska Marcin Przychodny.

– Jestem po rozmowie z trenerem Janem Urbanem, sztabem szkoleniowym oraz dyrektorem sportowym Adamem Matyskiem, którzy w pełni rozumieją nowe wytyczne. Silna akademia musi być poparta rozwojem infrastruktury. Chciałbym również, aby akademia szerzej działała w regionie i współpracowała z klubami i szkółkami w celu lepszego scoutingu – dodał prezes Marcin Przychodny.

– Chcemy budować projekt długofalowy, ale także opierać się na młodych chłopakach z Dolnego Śląska. Dotychczasowe zmiany w klubie wyszły mu na dobre i jestem przekonany, że kolejna zmiana również przyniesie coś dobrego. Jeśli chodzi o trenera Urbana i jego dalszą pracę w WKS-ie, pełnia decyzji personalnych jest w tym momencie po stronie prezesa Przychodnego – powiedział wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Pierwszą decyzją nowego prezesa było nominowanie na funkcję rzecznika prasowego Śląska Wrocław Kacpra Cecotę, który zastąpił na tym miejscu Tomasza Szozdę.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl