8°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 05:45

3. Maciej Ogórek ze Śląska Wrocław został drużynowym mistrzem Europy w strzelectwie sportowym
Polacy zostali drużynowymi wicemistrzami Europy w strzelectwie sportowym. W środku Maciej Ogórek z WKS Śląsk Wrocław Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Pierwsza połowa września upływa we Wrocławiu między innymi pod znakiem mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym. W poniedziałek, 12 września, do rywalizacji przystąpili seniorzy. Zanim jednak to się stało, srebrny medal wywalczył reprezentant gospodarzy – junior Maciej Ogórek z WKS Śląsk Wrocław.

Mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym rozpoczęły się 6 września. W pierwszej kolejności o medale walczyli juniorzy. Turniej odbywa się na obiektach Śląska Wrocław.

Reprezentacja Polski na strzelecki czempionat liczy łącznie 16 juniorów i 24 dorosłych zawodników.

Medal dla reprezentanta gospodarzy

Jednym z zawodników, którzy reprezentują Polskę na mistrzostwach Europy, jest Maciej Ogórek z WKS Śląsk Wrocław. Zdolny junior współtworzył drużynę, która wywalczyła srebrny medal w konkurencji karabin trzy postawy. Pierwsze miejsce zajęli Francuzi, trzecie zaś Węgrzy.

To nasz pierwszy start w tym składzie. Nie znałem też naszych przeciwników z Francji, ale wiedziałem że musimy się postarać. Bardzo chciałem obronić pierwsze miejsce, ale przy tym stresie popełniliśmy jednak kilka błędów
Wiktor Sajdak, TKS LOK Tarnów

W finale reprezentanci Francji pokonali Polaków 17:9.

Grand Prix Wrocławia wywalczył natomiast Stanisław Kozłowski z Poznania.

Więcej szans medalowych dla Śląska

Kolejną zawodniczką klubu WKS Śląsk Wrocław, która powalczy o medale mistrzostw Europy, będzie Julia Piotrowska. Już 14 września o godz. 11.15 rozpocznie się rywalizacja kobiet w konkurencji karabin trzy postawy. Oprócz medali, strzelcy mogą zdobyć przepustki na igrzyska olimpijskie w 2024 roku.

Pierwotnie mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym miały zostać rozegrane w Rosji, jednak po napaści zbrojnej na Ukrainę, rywalizację przeniesiono do Wrocławia.

Powiększ obraz: Polscy juniorzy zdobyli medal w konkurencji karabin trzy postawy Polski Związek Strzelectwa Sportowego