10°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 08:25

3. Śląsk nie dał szans Lechii [RELACJA, WIDEO]

Drużyna Śląska Wrocław wygrała w sobotę z Lechią Gdańsk 4:1 (3:0) w meczu 13. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Trzy bramki dla wrocławskiej drużyny zdobył Flavio Paixao, a jedna padła po samobójczym trafieniu Tiago Valente.

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 1:4 (0:3).

Bramki: 0:1 Thiago Valente (6-samobójcza), 0:2 Flavio Paixao (11-karny), 0:3 Flavio Paixao (23), 0:4 Flavio Paixao (51), 1:4 Kevin Frisenbichler (80).

Żółta kartka: Lechia Gdańsk – Rafał Janicki, Stojan Vranjes, Piotr Wiśniewski. Śląsk Wrocław – Dudu Paraiba.

Czerwona kartka: Lechia Gdańsk – Ariel Borysiuk (10 – faul).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 14000.

Lechia Gdańsk – Mateusz Bąk – Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente (46. Mawroudis Bougaidis), Nikola Lekovic – Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik, Maciej Makuszewski (79. Kevin Frisenbichler), Stojan Vranjes (61. Piotr Wiśniewski), Bruno Nazario – Antonio Colak.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Flavio Paixao (88. Krzysztof Ostrowski), Tom Hateley, Sebastian Mila, Krzysztof Danielewicz, Robert Pich (66. Kamil Dankowski) – Mateusz Machaj (84. Lukas Droppa).

90+3' - Koniec spotkania. Śląsk wygrał z Lechią 4:1!

88' - Ostatnia zmiana w Śląsku. Krzysztof Ostrowski zastąpił Flavio Paixao.

87' - Kevin Frisenbichler ukarany żółtą kartką za faul.

85' - Żółta kartka dla Piotra Wiśniewskiego za faul na Kamilu Dankowskim.

84' - Lukas Droppa wprowadzony w miejsce Mateusza Machaja.

80' - GOL DLA LECHII! Gospodarze zdobywają bramkę kontaktową. Po dużym zmaieszaniu w polu karnym Śląska piłkę do siatki skierował wprowadzony przed chwilą Kevin Frisenbichler.

79' - Kevin Friesenbichler zastąpił Macieja Makuszewskiego.

70' - Powinno być 5:0 dla Śląska! Kamil Dankowski wpadł w pole karne, bramkarz zdołał wybić mu piłkę, a dobitkę Sebastiana Mili zablokował na linii bramkowej Mawroudis Bougaidis.

66' - Pierwsza zmiana w Śląsku. Kamil Dankowski zastąpił Roberta Picha.

61' - Piotr Wiśniewski zastąpił Stojana Vranjesa.

59' - Żółta kartka dla Stojana Vranjesa za dyskusję z arbitrem.

51' - GOL DLA ŚLĄSKA! Po błędzie obrońców Lechii piłka trafiła do Flavio Paixao, który przelobował zaskoczonego Mateusza Bąka.

46' - Początek drugiej części meczu. Jedna zmiana w Lechii - Mavroudis Bougaidis zastąpił Tiago Valente.

16:30 - Piłkarze Śląska grają dzisiaj w koszulkach z logiem firmy Amazon. To efekt umowy sponsorskiej podpisanej przez amerykańską firmę z wrocławskim klubem. Więcej o umowie.

45+1 - Koniec pierwszej części spotkania.

44' - Po składnej akcji Flavio Paixao wpadł w pole karne rywali, ale po jego strzale Mateusz Bąk zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką.

37' - Żółta kartka dla Rafała Janickiego za faul na Robercie Pichu.

35' - Szansa dla Śląska! Po dośrodkowaniu Dudu Paraiby najwyżej w polu karnym Lechii wyskoczył Piotr Celeban, ale trafił prosto w dobrze ustawionego bramkarza.

32' - Brawa dla Mariusza Pawełka! Bramkarz Śląska najpierw obronił trudny strzał Bruno Nazario z rzutu wolnego, a chwilę później także dobitkę Macieja Makuszewskiego. Lechia cały czas stara się atakować.

23' - GOL DLA ŚLĄSKA! Po dośrodkowaniu Dudu Paraiby w pole karne Flavio Paixao urwał się obrońcom i po raz kolejny pokonał Mateusza Bąka.

13' - Żołta kartka dla Dudu Paraiby za faul na Danielu Łukasiku.

11' - GOL DLA ŚLĄSKA! "Jedenastkę" na bramkę pewnym strzałem zamienił Flavio Paixao.

10' - CZERWONA KARTKA! Ukarany Ariel Borysiuk, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Sebastiana Milę. Rzut karny dla Śląska!

6' - GOL DLA ŚLĄSKA! Znakomity początek spotkania dla wrocławian. Flavio Paixao zwodem minął rywala, wpadł w pole karne, a przy próbie podania piłka odbiła się od Thiago Valente i wpadła do siatki. Bramka została zaliczona jako trafienie samobójcze.

1' - Spotkanie rozpoczęte!

15:15 – Spotkanie poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia.

15:00 – Oto składy w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły:

Lechia Gdańsk – Mateusz Bąk – Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Lekovic – Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik, Maciej Makuszewski, Stojan Vranjes, Bruno Nazario – Antonio Colak.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Flavio Paixao, Tom Hateley, Sebastian Mila, Krzysztof Danielewicz, Robert Pich – Mateusz Machaj.

Na ławce rezerwowych wrocławskiej drużyny zasiądą Wojecih Pawłowski, Krzysztof Ostrowski, Lukas Droppa, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Juan Calahorro, Kamil Dankowski.

14:45 - W najmocniejszym składzie przystąpi do sobotniego meczu z Lechią Gdańsk drużyna Śląska Wrocław. Dla podopiecznych trenera Tadeusza Pawłowskiego będzie to pierwsze z serii trzech spotkań, które rozegrają w ciągu najbliższego tygodnia.

W meczowej osiemnaste znalazł się powracający po zawieszeniu za kartki Lukas Droppa

Po meczu z Lechią wrocławianie zagrają we wtorek, 28 października, w Pucharze Polski ze Stalą Stalowa Wola, a w niedzielę, 2 listopada, zmierzą się na własnym stadionie z Lechem Poznań.