wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Kosynierzy Wrocław. Nowe pokolenie mistrzów?
Kliknij, aby powiększyć
Kosynierzy Wrocław wygrali dwa pierwsze mecze w czasie weekendu rozpoczynającego nowy sezon Polskiej Ligi Lacrosse Marek Stor/Shutterlax
Kosynierzy Wrocław wygrali dwa pierwsze mecze w czasie weekendu rozpoczynającego nowy sezon Polskiej Ligi Lacrosse

Zdobyli 11 tytułów w czasie 13 sezonów Polskiej Ligi Lacrosse. Kosynierzy Wrocław rozpoczęli nowe rozgrywki od pokonania odwiecznych rywali z Katowic oraz Oświęcimia. Zapowiadają obronę mistrzostwa Polski, ale i odmłodzenie kadry. Bowiem w lipcu we Wrocławiu mistrzostwa Europy U-20 w lacrosse.

Reklama

Edukacyjne zdanie wytrych - lacrosse to sport, który przypomina bieganie z siatkami na motyle po trawiastym boisku. Dzięki specjalnej trójkątnej rakiecie trzeba jak najwięcej razy umieścić piłkę w bramce rywali. W miniony weekend na boisku Stadionu Olimpijskiego robili to jak fachowcy: rozgromili Spartans Oświęcim 16:3 i po wyrównanym boju pokonali 9:6 Legion Katowice.

Weszliśmy parę lat temu na wyśrubowany poziom i chcemy go utrzymać. U progu każdego sezonu naszym celem zawsze jest mistrzostwo Polski. Ostatni raz w lidze przegraliśmy ponad 3 lata temu z ekipą Kraków Kings i był to dla nas taki mocny policzek. Od tamtej pory chcemy dominować, zdobywać kolejne mistrzostwa, ale też rozwijać się jako drużyna i jako dyscyplina. Dajemy więc sporo szans na grę wielu naszym młodszym zawodnikom. Na inaugurację tego sezonu zagrałem w Kosynierach ja - weteran 35+, zagrał też Michał, który urodził się w styczniu 2008 roku, a klub założyliśmy w marcu tamtego roku. No i pierwsze treningi lacrosse rozegrały się w roku 2007. Wtedy w Polsce ta dyscyplina się rodziła.
Marcin Janiszewski, legendarny zawodnik Kosynierów

O medale oprócz mistrzów z Wrocławia oraz ekip z Oświęcimia i Krakowa, powalczą także wspomniani Kraków Kings. 6 kwietnia w Małopolsce zagości kolejny turniej Polskiej Ligi Lacrosse.

Latem we Wrocławiu mistrzostwa Starego Kontynentu

W lipcu we Wrocławiu (19 – 27.07) odbędą się mistrzostwa Europy U-20 w lacrosse, czyli sprawdzian dla całej dyscypliny w naszym kraju i możliwość porównania na jakim pułapie znajduje się szkolona młodzież. Natomiast we wrześniu (20-29.09) w miejscowości Utica nad rzeką Mohawk w stanie Nowy Jork odbędą się mistrzostwa świata w box lacrosse (halowa odmiana), na które najpewniej pojedzie także polska reprezentacja.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl