16°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 07:20

3. Śląsk przegrał z PGE Turowem

Przegrana z wicemistrzem Polski ze Zgorzelca była dla Śląska pierwszą porażką w meczach przedsezonowych. W sumie było to już czwarte spotkanie kontrolne wrocławian, które zakończyło także obóz przygotowawczy w Brzegu Dolnym.

W czwartek na parkiecie nie wystąpili Zeke Marshall, Bojan Radetic i Jakub Parzeński. Ten ostatni leczy kontuzję kolana, a Marshall oraz Radetic narzekali na drobne problemy zdrowotne i trener Śląska wolał nie ryzykować poważniejszych urazów. W niepełnym składzie wystąpili także wicemistrzowie Polski, wśród których zabrakło m.in. Michała Chylińskiego.

Spotkanie z Turowem było pierwszym, które mogli oglądać kibice oraz media. Na trybunach w Brzegu Dolnym zasiadło około 500 osób.

Początkowo Śląsk grał szybko i  na początku meczu prowadził nawet 14:4. Kolejne minuty były już jednak dużo słabsze w wykonaniu podopiecznych Milivoje Lazica, którzy nie byli w stanie sprostać konsekwentnie grającemu rywalowi. W połowie trzeciej kwarty zgorzelczanie prowadzili już 65:50 i ostatecznie wygrali 73:66.

Kolejne mecze przygotowawcze Śląsk rozegra podczas turnieju o Puchar Prezesa PGE, który w dniach 20-21 września odbędzie się w Zgorzelcu.

Śląsk Wrocław – PGE Turów Zgorzelec 66:73 (23:13, 17:26, 10:26, 16:8).

Punkty: Śląsk Wrocław - Skibniewski 15, Johnson 14, Kikowski 10, Gabiński 8, Sulima 7, Hyży 6, Kosiński 3, Mroczek-Truskowski 2, Jones 1.

PGE Turów Zgorzelec - Dylewicz 14 , Kulig 13, Karolak 11, Taylor 10, Jaramaz 10, Krestinin 9, Stelmach 2, Zigeranovic 2, Bigus 1.