wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:34

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Rekreacja we Wrocławiu
  4. Aktywnie w mieście i okolicach
  5. Imprezy biegowe na ostatni weekend sierpnia

W najbliższy weekend miłośnicy biegania nie będą mogli narzekać na brak zajęcia. Swoich sił mogą spróbować m.in. we wrocławskich parkach, w Letnim Biegu Piastów czy w mieście Frankenstaina.

Reklama

V Maraton Pieszo i Rowerem Dookoła Lubina

W piątek, 29 sierpnia, odbędzie się V Maraton Pieszo i Rowerem Dookoła Lubina. Impreza ma charakter rekreacyjno-turystyczny, dlatego nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja sportowa, a czasy uzyskane przez zawodników zostaną odnotowane tylko dla ich informacji.

W zawodach może wziąć udział maksymalnie 300 osób. Piechurzy będą mieli do pokonania trasy o długości od 25 do 100 km, a rowerzyści od 50 do 110 km. Więcej informacji.

Letni Bieg Piastów

W sobotę, 30 sierpnia, w Jakuszycach odbędzie się Letni Bieg Piastów. W trakcie imprezy uczestnicy będą mogli się zmierzyć z jednym z dwóch przygotowanych dystansów – Półmaratonem Górskim o długości 21 km oraz Jakuszycką Dziesiątką, czyli biegiem na 10 km.

W półmaratonie może wziąć udział maksymalnie 500 osób, natomiast na starcie do biegu na 10 km może stanąć maksymalnie 200 biegaczy. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną – FORMULARZ.

Trasa biegu została wyznaczona jedynie leśnymi ścieżkami Gór Izerskich, z cudownymi widokami, ciekawymi podbiegami i ostrymi zbiegami.

Grand Prix Ścieżek Biegowych

W sobotę, 30 sierpnia, we Wrocławiu odbędzie się drugi z cyklu trzech biegów zaliczanych do Grand Prix Ścieżek Biegowych. Tym razem zawody zostaną rozegrane na ścieżce biegowej w Parku Grabiszyńskim. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00.

Uczestnicy będą mieli do pokonania dwie pętle o łącznej długości 4,5 km. Zapisy do biegu potrwają do 27 sierpnia, a zgłoszenia sa przyjmowane tylko drogą elektroniczną – FORMULARZ.

Organizatorem imprezy są Młodzieżowe Centrum Sportu i miasto Wrocław. Zawody są częścią programu „Cały Wrocław Biega”, mającego za zadanie popularyzację biegania oraz innych aktywności fizycznych w stolicy Dolnego Śląska.

Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Nordic Walking

W sobotę, 30 sierpnia, na trasach wokół Złotoryi odbędą się międzynarodowe mistrzostwa Polski w Nordic Walking. W zawodach wystartować może każdy, a rywalizacja będzie się toczyła na w kilku kategoriach wiekowych na dystansach od 250 m do 20 km.

Na mecie każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal z bolesławieckiej Manufaktury, a zwycięzcy puchary. Więcej o zawodach.

Ząbkowicka „dziesiątka”

W sobotę, 30 sierpnia, w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się bieg na dystansie 10 km. Trasa biegu została wyznaczona ulicami miasta, Jaworka i w kierunku Sieroszowa, a start i meta znajdą się na ząbkowickim Rynku. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00.

Zawody odbędą się w ramach XVI Weekendu z Frankesteinem. Więcej o imprezie.

II Grand Prix Parków Wrocławskich

W sobotę, 30 sierpnia, odbędzie się czwarty bieg z cyklu Grand Prix Parków Wrocławskich. Tym razem rywalizacja będzie się toczyła w Parku Szczytnickim i rozpocznie się o godz. 11.00.

Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 6,5 km. Zawodom głównym towarzyszyć będzie „Bieg Skrzata” dla dzieci, który rozpocznie się o godz. 9.30 oraz o „Bieg Rodzinny” zaplanowany na godz. 10.30.

mic

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl