wroclaw.pl Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dzień Czeski na Partynicach. Atrakcje do dorosłych i dla dzieci

Dzień Czeski na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice fot. Agata Władyczka
Dzień Czeski na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice

W programie wyścigowym dnia znalazło się osiem gonitw, w tym trzy przeszkodowe, dwie płotowe oraz trzy na dystansach płaskich. Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich oraz starszych koni o Nagrodę Tiumena. W programie, jak zawsze, również atrakcje dla dzieci

Reklama

Międzynarodowa gonitwa o Nagrodę Tiumena

Zmierzą się w niej m.in. trzy najbardziej utytułowane konie ostatnich lat rywalizujące w gonitwach przeszkodowych na Partynicach: triumfator ubiegłorocznego Crystal Cup – Larizano, Haad Rin – zwycięzca Nagrody Otwarcia Sezonu 2022 oraz Cosmic Magic – najlepszy w Wielkiej Wrocławskiej oraz Crystal Cup w 2020 roku.

Tiumen to jedyny koń polskiej hodowli, który zwyciężył w najbardziej prestiżowej gonitwie przeszkodowej świata – Wielkiej Pardubickiej. Zrobił to aż trzykrotnie, mając w siodle najwybitniejszego czeskiego dżokeja – Josefa Vanię.  Tym samym znalazł się w elitarnym gronie ośmiu koni, którym w całej historii gonitwy – rozgrywanej od 1874 roku – udało się triumfować trzy razy.

Galeria zdjęć

Tradycyjnie obsada gonitw przeszkodowych na Partynicach jest bardzo czeska, ponieważ 85 jeźdźców stanowią reprezentanci naszych południowych sąsiadów. Między innymi stąd też pojawił się pomysł, aby właśnie jeden z dni przeszkodowych rozgrywanych  na Partynicach zorganizować jako Dzień Czeski.

Dzień Czeski na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice

Dzień Czeski na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

3 dzień wyścigowy – Dzień Czeski
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
28 maja (sobota) godz. 13:00 – 18:30.

Strefa czeskich wystawców na Partynicach

Pokaże się w niej 12 podmiotów reprezentujących następujące regiony naszych południowych sąsiadów: Hradecko, Ziemia Broumovska, Miasto Brno i Morawy Południowe, Region Liberec, Tor wyścigów konnych w Pardubicach, Czechy Wschodnie, Aparthotel Svatý Vavřinec Pec pod Śnieżką, Stowarzyszenie Otwartych Zabytków Niepaństwowych, Kraj Hradecki, Uzdrowisko Janské Lázně, Pogranicze Czesko-Morawskie, Kraj Ołomuniecki.

Jaka pogoda we Wrocławiu w sobotę 28 maja?

Zapowiada się pochmurna sobota i ładniejsza aura w niedzielę we Wrocławiu. Sprawdźcie prognozę pogody na weekend 28-29 maja.

Plac zabaw „Konikowo”

Jedno z najbardziej oryginalnych miejsc zabawy dla dzieci we Wrocławiu.
Dzieci mogą się pobawić korzystając z dziewięć specjalnie zaprojektowanych urządzeń, są to:

Park Linowy – Partynice

Park linowy to doskonałe miejsce rekreacji z odrobiną adrenaliny. Do pokonania jest tutaj pięć tras, dostosowanych do różnych kategorii wiekowych.

Wstęp wolny. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama