wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Rekreacja we Wrocławiu
  4. Aktywnie w mieście i okolicach
  5. Bezpłatne zajęcia piłki nożnej dla dzieci w weekendy

Treningi piłkarskie będą prowadzone na trzech osiedlach, fot. Dawid Antecki

Do listopada, w każdy weekend, na trzech wrocławskich boiskach dzieci mogą szlifować umiejętności piłkarskie. Unikalne rozgrywki pod okiem trenerów Akademii Śląska Wrocław odbywają się na boiskach na Kozanowie, Psim Polu i Brochowie.

Reklama

„Piłka nocna” to specjalne zajęcia piłkarskie dla młodzieży w wieku 7-16 lat (dziewcząt i chłopców) na profesjonalnych, oświetlonych boiskach w trzech lokalizacjach: Orlik Kozanów, ul. Kolista 17 (piątek, g. 18.00-21.00), boisko SP nr 10 na Psim Polu, ul. Inflancka 13 (piątek, g. 19.00-22.00) oraz Orlik Brochów, ul. Wiaduktowa 1 (sobota, g. 18.00-21.00).

Bezpłatne zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży

Bezpłatne zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży

Zajęcia sportowe / Dla dzieci
Termin od 27 sierpnia 2021 do 29 października 2021

Miejsce Orlik Brochów

Zobacz

– To już kolejna edycja projektu, który rozpoczęliśmy we Wrocławiu w 2016 r. – podkreśla Lech Guzowski, koordynator projektu. – Początkowo graliśmy tylko na Brochowie, później zajęcia zostały rozszerzone o kolejne dzielnice, a nawet o inne miasta. To, co nas cieszy, to fakt, że zajęciami interesuje się wiele osób - co tydzień gościmy kilkudziesięciu zawodników, którzy świetnie się bawią, spędzając czas pod okiem trenerów. Wartość projektu dostrzegają także rodzice, których dzieci mają możliwość spędzenia wieczoru w sposób bezpieczny, aktywny, w gronie koleżanek i kolegów.

Wzorce z Wielkiej Brytanii

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych trenerów Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, którzy dbają o przebieg rozgrywek, podział na grupy, sprzęt sportowy i sędziowanie.

Treningi prowadzą profesjonalni trenerzy, fot. Dawid Antecki

Treningi cieszą się dużą popularnością, fot. Dawid Antecki

– Podczas naszych zajęć dzieci i młodzież mogą skorzystać z boisk z oświetleniem pod okiem licencjonowanych trenerów, co sprawia, że czują się niczym profesjonalni sportowcy - tłumaczy Guzowski. – Projekt bazuje na podobnych inicjatywach organizowanych z wielkim powodzeniem w Wielkiej Brytanii, jak Bank of Scotland Midnight League (10 tys. uczestników w 70 lokalizacjach w Szkocji) oraz Kickz (45 tys. w 112 miejscach w Anglii).

Jak wziąć udział?

Rozgrywki w ramach „Piłki nocnej” są bezpłatne i dostępne dla wszystkich. Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres e-mail: [email protected] lub dzwoniąc pod numer telefonu 733 321 242. Na zajęcia nie trzeba się zapisywać, ale warto się wcześniej skontaktować, aby zdobyć informacje o podziale na grupy wiekowe i dokładnych godzinach zajęć.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl