wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Antyukraiński transparent podczas meczu Śląska Wrocław. „Wszyscy Ukraińcy są mile widziani na naszych meczach”
Na zdjęciu kibice Śląska podczas meczu z Wartą Poznań fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
Na zdjęciu kibice Śląska podczas meczu z Wartą Poznań

W poniedziałek, 3 października, piłkarze Śląska Wrocław podejmowali u siebie zespół Warty Poznań. Choć dla obu drużyn bezpośrednie starcie było bardzo istotne, pomeczowa dyskusja w dużej mierze dotyczyły aspektów pozaboiskowych. Na trybunach pojawił się bowiem transparent z antyukraińskim napisem. Przedstawiciele klubu zapewniają, że nie wiedzieli o planach kibiców, a ukraińscy fani są mile widziani na Tarczyński Arena.

Reklama

Transparent pojawił się już w trakcie meczu i nie umknął uwadze kibiców i internautów.

Przedstawiciele piłkarskiego Śląska zapewniają, że kontrowersyjne hasło zaskoczyło także ich samych. Tym bardziej, że klub wielokrotnie angażował się w inicjatywy poświęcone pomocy potrzebującym z Ukrainy.

Jako klub nie mieliśmy wiedzy, że taki transparent pojawi się w trakcie meczu na trybunach, nie spodziewaliśmy się go. Warto przypomnieć, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Śląsk Wrocław aktywnie włącza się w pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów. Klub przekazywał wsparcie finansowe, materialne i promocyjne, a piłkarze, piłkarki oraz pracownicy angażowali się w pomoc potrzebującym i lokalnym organizacjom
Jędrzej Rybak, rzecznik prasowy Śląska Wrocław

Na początku rosyjskiej inwazji Śląsk Wrocław dwukrotnie przekazywał część wpływów z biletów na rzecz pomocy Ukrainie. To łącznie ponad 40 tys. zł dla mieszkańców Lwowa oraz Fundacji Ukraina.

Potrzebujących z Ukrainy wspierali również sami zawodnicy

Piłkarze i piłkarki Śląska również wspierali organizację Młodzi dla Wrocławia, nosząc i pakując paczki z produktami dla uchodźców zza wschodniej granicy. 

Spora część tych produktów została sfinansowana ze środków zbieranych przez administracyjnych pracowników klubu. W roli wolontariuszy na Dworcu Głównym mogliśmy z kolei zobaczyć młodych zawodników z Akademii Śląska Wrocław, którzy wydawali pakiety, sprzątali czy uzupełniali zapasy. Klub wspierał też chłopców z Kijowa, którzy przyjechali do Wrocławia na turniej Winter Cup i ze względu na wojnę nie mogli wrócić do domu.
Jędrzej Rybak, rzecznik prasowy Śląska Wrocław

Mali zawodnicy otrzymali obuwie piłkarskie, zostali również zaproszeni na murawę podczas ekstraklasowego meczu Śląska, wielokrotnie gościli na trybunach podczas spotkań WKS-u.

Jedną z osób, które aktywnie zaangażowały się w organizację zbiórek dla ukraińskich żołnierzy, była Valentyna Voitovych, wieloletnia pracownica Śląska.

Nie tylko pomoc, ale również gesty wsparcia

Przedstawiciele Śląska podkreślają, że oprócz wsparcia o charakterze materialnym, klub dokładał wszelkich starań, aby solidaryzować się z Ukrainą.

Warto wspomnieć o pomocy promocyjnej, udziału w kampaniach, jak chociażby „Nie jesteście sami" i prostych gestach wsparcia, takich jak flaga Ukrainy i napis „STOP WAR" podczas meczu derbowego, promowanie zbiórek w mediach społecznościowych, czy - niedawno - włączenie się w obchody Dnia Niepodległości Ukrainy.
Jędrzej Rybak, rzecznik prasowy Śląska Wrocław

Najbliższy domowy mecz Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze zostanie rozegrany w sobotę, 8 października. Klub zapewnia, że wszyscy Ukraińcy są mile widziani na meczach WKS-u.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl