wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Wasze dziecko kopie piłkę? Akademia Piłkarska Śląska czeka na młodych piłkarzy. Nabór w niedzielę 18 grudnia
Na zdjęciu dwóch chłopców, młodych piłkarzy podczas treningu fot. mat. pras.
Na zdjęciu dwóch chłopców, młodych piłkarzy podczas treningu

Twoje dziecko nieźle kopie w piłkę i chce zostać piłkarzem? W niedzielę, 18 grudnia, pod balonem Olimpijski FC przy al. Paderewskiego 35 zostanie przeprowadzony zimowy nabór do zespołów dziecięcych Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

Reklama

Młodzi piłkarze dołączą do rodziny Śląska

Do naborów zaproszeni są wszyscy chętni, a najbardziej perspektywicznych zawodników wyselekcjonuje sztab szkoleniowy Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

– Jesteśmy aktualnie największym klubem w Polsce, jeśli chodzi o struktury szkolenia i liczbę występujących męskich i żeńskich zespołów w centralnych ligach PZPN. Najważniejszym efektem pracy akademii mają być w przyszłości zawodniczki trafiające do naszej drużyny Ekstraligi oraz zawodnicy do zespołu z Ekstraklasy – mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego klubu, stojący na czele akademii.

W ostatnim roku zespoły z powodzeniem rywalizowały w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach. Sukcesy odnosi również najstarszy rocznik w akademii, czyli juniorzy starsi. W 2019 roku wywalczyli wicemistrzostwo Polski, a w 2021 zajęli trzecie miejsce w kraju. Ponadto drużyna U15 Śląska Wrocław została jesienią najlepszym zespołem swojego makroregionu.

– Dla młodych sportowców to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności na tle rówieśników, ale również na dołączenie do rodziny Śląska Wrocław – zaznacza Wojciech Pawłowski, koordynator piłki dziecięcej w Akademii WKS-u.

Akademia Piłkarska Śląska – jak zapisać dziecko

Aby zapisać młodego sportowca (Akademia Śląska czeka na zawodników urodzonych w latach 2010-2017) na trening testowy, wystarczy wypełnić formularz, znajdziecie w nim też harmonogram naborów wg roczników (wroc.city/NaborDoAkademii).

Podczas zajęć dziecko powinno mieć ze sobą strój sportowy, obuwie do gry na trawie i podpisany napój. Pytania należy kierować w wiadomości e-mail na adres nabory(at)slaskwroclaw.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl