Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Społeczna Akademia Kultury rusza po wakacjach

Debaty, dyskusje by Wrocław był lepszym miastem


Po wakacyjnej przerwie rusza Społeczna Akademia Kultury w ramach ESK Wrocław 2016.

Pierwsze spotkanie w środę 18 września w Kinie Nowe Horyzonty. Jacek Żakowski poprowadzi debatę pod hasłem „Miasto, media, mieszkańcy. Media lokalne – kondycja, rola, szansa”.

Gośćmi dziennikarza będą Dominik Księski, prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych a także Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny wrocławskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, Ewa Wolniewicz-Dżeljilji, dyrektor TVP Wrocław oraz Zbigniew Morawski z Urzędu Miejskiego Wrocławia. Debata rozpocznie się o godz. 18, wstęp na nią jest wolny. Organizatorzy liczą na zainteresowanie wrocławian.

Natomiast 19 września w godz. od 9 do 13.30 Jacek Żakowski i Dominik Księski poprowadzą warsztat w Instytucie Dziennikarstwa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Warsztat będzie praktyczną, bardziej operacyjną próbą odpowiedzi na problemy zarysowane w trakcie debaty. Zarówno panel dyskusyjny jak i warsztat podejmą złożoną problematykę mediów lokalnych, w jej wymiarze kulturowym i społecznym.

 Społeczna Akademia Kultury to cykl comiesięcznych debat i warsztatów prowadzonych przez Jacka Żakowskiego, których centralnym elementem jest dyskusja dotycząca kultury rozumianej szeroko, w jej wzajemnych powiązaniach z innymi sferami życia: ekonomiczną, edukacyjną czy ekologiczną. Stanowi nie tylko próbę krytycznej dyskusji poświęconej kondycji kulturowej współczesnych społeczeństw oraz miast, ale także punkt wyjścia dla wypracowania innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby okazać się remedium na diagnozowane problemy.

 Myślą przewodnią pierwszej serii debat jest „Wrocław – lepsze miasto”. Będzie ona poświęcona najważniejszym społecznie problemom życia miejskiego, odnoszącym się do nich niestandardowym ideom 

i możliwościom ich wykorzystania w ramach kompetencji miasta. Edycja wiosenna dotyczyła zagadnień edukacyjnych i okazała się być dużym sukcesem zarówno frekwencyjnym jak i medialnym.

Wstęp na debaty jest wolny, wejściówki uprawniające do wstępu na spotkanie można odbierać w kasach Kina Nowe Horyzonty. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby wziąć w nich udział, należy potwierdzić chęć uczestnictwa mailowo: sak@wroclaw2016.pl, bądź telefonicznie: 605760122.

 

 Zgłoś uwagę