Wrocław nominowany przez blog Smart City Expert

Wrocław został nominowany przez czytelników bloga Smart City Expert na projekt roku w dziedzinie inteligentnych rozwiązań dla miast. Zagłosować na stolicę Dolnego Śląska w plebiscycie można do 18 lutego.

Wśród nominowanych są projekty kilku polskich miast, m.in. Poznania - za miejski model 3D, stworzony w oparciu o koncepcję smart3Dcity. Ostrów Wielkopolski za wprowadzenie elektrycznych autobusów i Wrocław za nowy system sprzedaży biletów w komunikacji miejskiej, który działa w stolicy Dolnego Śląska od marca 2018 roku. Umożliwia m.in. zakup biletu na przejazd bezpośrednio w kasowniku, daje możliwość płatnością za pomocą elektronicznej portmonetki, karty płatniczej, gotówki, przez NFC, czy usługę BLIK. 

W tej chwili na stronie bloga Smart City Expert można oddać głos na wybrane projekty. Głosowanie potrwa do 18.02.2019 do godziny 23.59. 

Blog smartcity-expert.eu – to strona o miastach i idei smartcity. - Chciałbym, aby zainteresowani tematyką wdrażania idei inteligentnych miast w Polsce (m.in. samorządowcy, przedstawiciele miast i gmin, instytucji otoczenia biznesu a także przedsiębiorcy) mogli znaleźć na tym blogu ciekawe treści – mówi Szymon Ciupa jego twórca.