Skoda na niebiesko. Tak będą wyglądać tramwaje po remoncie

Wiemy już, jak będą wyglądały wyremontowane tramwaje škoda 16T. – Ich design odpowiada realiom XXI w. – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

  • Tramwaje Skoda we Wrocławiu po remoncie

    Wizualizacja tramwaju Skoda po remoncie

  • Tramwaje Skoda we Wrocławiu po remoncie

    Wizualizacja tramwaju Skoda po remoncie


W sumie MPK wyremontuje 17 tramwajów typu Skoda, które trafiły do Wrocławia w 2007 r. Przez kilkanaście lat każdy z nich przejechał ok. 500-600 tys. km.

– Przy takim przebiegu każdy tramwaj potrzebuje generalnego remontu. Teraz ze Skody zostały wózki i pudło. Pojazdy zostaną odświeżone, pojawi się nowy design i oświetlenie. Pasażerowie będą zdziwieni, gdy na przystanek podjedzie niebieska Skoda. Zmieni się nie do poznania – zapowiadał w październiku Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK.

Standard XXI wieku

Prowadzona przez firmę SAATZ z Grudziądza modernizacja zakłada m.in. remont wózków, kół, amortyzatorów i hamulców. Prace nad pierwszym tramwajem trwają od trzech miesięcy, a niedawno do warsztatu pojechał kolejny.

– Te tramwaje po modernizacji są dużo ładniejsze, niż te, które dostaliśmy od Czechów. Co polski design, to jednak polski design. Mają zupełnie inny przód, są bardziej opływowe, co odpowiada standardom XXI w. – powiedział w piątek Balawejder. – Byłem w Grudziądzu widziałem, jak są modernizowane i myślę, że wrócą do nas i będzie można powiedzieć "wow" pod wieloma względami. To istotna modernizacja.

fot. Agata Pacyna/www.wroclaw.pl

Oprócz tramwajów Skoda 16T remont przejdzie 25 wagonów WroAs205 wyprodukowanych przez wrocławski Protram. Te tramwaje wyremontuje Modertrans z Poznania.Zgłoś uwagę