Nowy skatepark w centrum Wrocławia już gotowy

Nowy skatepark powstał u zbiegu ulicy Borowskiej ze Ślężną. W tej chwili trwają odbiory techniczne prac. Przy okazji inwestycji powstało też boisko do siatkówki i zagodpodarowano teren wokół. Roboty kosztowały około 2,7 mln zł. 

  • Skatepark przy ul. Borowskiej na ujęciu z drona.


Niedawno informowaliśmy, że gotowy jest już skatepark przy ul. Sukielickiej w Parku Tysiąclecia. Teraz mamy kolejną dobrą wiadomość dla skejtów. Właśnie zakończyły się prace przy skateparku u zbiegu ul. Borowskiej i Ślężnej.


Nowy park dla skejtów w centrum Wrocławia ma ponad 20 elementów do jazdy i wykonywania trików. Z powodzeniem będą mogli tam ćwiczyć zarówno amatorzy, jak i bardziej zaawansowani skaterzy. Do ich dyspozycji jest między innymi minirampa, funbox, grindbox oraz wiele poręczy. 

Mała architektura i boisko

W ramach inwestycji oświetlono i zagospodarowano cały teren wokół. Nasadzono nowe drzewa, pojawiły się ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Obok powstało boisko do siatkówki. Wstęp do skateparku będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Prace budowlane nad nowym skateparkiem ruszyły latem. Nadzorował je Zarząd Inwestycji Miejskich i kosztowały około 2,7 mln zł. Zarządcą obiektu będzie Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że niedawno oddano do użytku skatepark na Bartoszowicac, który powstał w ramach WBO oraz skatepark przy ul. Sukielickiej w sąsiedztwie toru wrotkarskiego. Zgłoś uwagę