Nowy skatepark i boisko do siatkówki powstaną przy ul. Ślężnej

Trwa budowa kolejnego skateparku we Wrocławiu. Fani jazdy na deskorolce, rolkach czy BMX-ie będą mieć nowe miejsce do nauki trików. Tym razem obiekt powstaje przy ul. Ślężnej, koło Technikum nr 18.

  • Nowy skatepark i boisko do siatkówki przy ul. Ślężnej we Wrocławiu

    Nowy skatepark i boisko do siatkówki przy ul. Ślężnej we Wrocławiu, wizualizacja


Projekt realizuje Zarząd Inwestycji Miejskich. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie gotowa pod koniec tego roku. Jej koszt to ponad 2,7 mln zł.

20 przeszkód

Na jej terenie pojawi się ponad 20 elementów – przeszkód – na których będą mogli ćwiczyć zarówno amatorzy, jak i bardziej doświadczeni skaterzy.

Nowych trików i różnych rodzajów ewolucji będzie można uczyć się m.in. na minirampie, funboxie, grindboxie, bank rampie i piramidach, poręczy łamanej, skośnej i spadowej z bumpem, railu skośnym oraz quarterze.

Mała architektura i boisko

Zaplanowano także oświetlenie całego placu i nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury: ławki (13 szt.), kosze na śmieci (6 szt.), stojaki na rowery (12 szt.) i tablice informacyjne z regulaminem użytkowania skateparku (3 szt.). Obok powstanie również boisko do siatkówki, które będzie ogrodzone.

– Wstęp do skateparku będzie ogólnodostępny i bezpłatny – zaznacza Marcin Janiszewski z Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu, które będzie zarządcą obiektu. W mieście budowane są podobne na Bartoszowicach i Nowym Dworze.Zgłoś uwagę