Siatkarki #VolleyWrocław gotowe do nowego sezonu LSK

Sobotnim wyjazdowym spotkaniem z Wisłą Warszawa swoje zmagania w sezonie 2019/2020 Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczną zawodniczki #VolleyWrocław. Podczas przedsezonowej konferencji prasowej przedstawiciele klubu poinformowali również o nawiązaniu współpracy z nowym sponsorem – firmą Centrozłom Wrocław S.A.

 • Fot. Bartosz Moch

  Fot. Bartosz Moch


Najpierw wyjazd do stolicy, a następnie mecz z Developresem SkyRes Rzeszów w hali „Orbita” 20 października – tak w skrócie wygląda początek ligi w wykonaniu wrocławskich siatkarek. Drużyna po udanych przygotowaniach i zwycięstwie w ostatni weekend w memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej jest gotowa do startu w ligowych zmaganiach.

– Nasz zespół jest w całości złożony z polskich zawodniczek, co jest sytuacją rzadko spotykaną. W składzie w porównaniu do poprzedniego sezonu zostało dziesięć siatkarek, co powinno przełożyć się na lepsze zgranie i dobrą grę już w pierwszych spotkaniach – powiedział Wojciech Kurczyński, I trener #VolleyWrocław.

Skład drużyny #VolleyWrocław na sezon 2019/2020

 • 1. Roksana Wers (kapitan)
 • 3. Klaudia Felak
 • 4. Łucja Kuriata
 • 5. Aleksandra Gancarz
 • 6. Aleksandra Rasińska
 • 7. Natalia Gajewska
 • 8. Magdalena Soter
 • 9. Natalia Murek (druga kapitan)
 • 11. Dominika Mras
 • 12. Magdalena Kuziak
 • 15. Karolina Pancewicz
 • 17. Kinga Kasprzak
 • 18. Roksana Irzemska
 • 22. Karolina Fedorek

Centrozłom razem z #VolleyWrocław

Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu klub podpisał również umowę z nowym sponsorem – została nim firma Centrozłom Wrocław S.A., należąca do grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź.

– To podwójnie miła okazja, bo z jednej strony przed nami start ligi, z drugiej wreszcie możemy sfinalizować umowę z nowym sponsorem. Wierzę, że ta współpraca będzie owocna dla obu stron – pokreślił na oficjalnej konferencji prasowej Jacek Grabowski, prezes #VolleyWrocław.

– Komunikacja poprzez sport to naturalny proces budowania marki i informowania mieszkańców o naszej działalności. Jesteśmy przekonani, że związanie się z klubem z takimi tradycjami to dobra decyzja i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki drużyny na parkiecie – dodał Mariusz Diakowski, wiceprezes zarządu Centrozłom Wrocław S.A.

Ruszyła sprzedaż karnetów

W sprzedaży są już karnety na sezon 2019/2020. Ceny rozpoczynają się od 85 zł – za karnet ulgowy. Karnet normalny kosztuje 119 zł, a rodzinny 160 zł. Zgodnie z obietnicą – dla karnetowiczów, którzy zakupili karnet na sezon 2018/2019, klub przygotował specjalną promocję – możliwość przedłużenia karnetu o zbliżający się sezon za 1 zł. Przy zakupie karnetu wystarczy wybrać opcję „Przedłużenie”, a potem przy odbiorze nowego karnetu – okazać ten za zeszły sezon.

Wymiana voucherów na karnety odbędzie się tradycyjnie przed pierwszym meczem w Hali Orbita. Karnety można kupić za pomocą platformy kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych EMPiK i Kolporter.

Volleymania w nowej odsłonie

Wystartował również kolejny sezon Volleymanii. To odsłona siatkarskich zmagań dla najmłodszych adeptów i adeptek siatkówki. W tym roku projekt przechodzi proces rebrandingu i szykuje się na dostosowanie pod nowe realia reformy szkolnictwa.

Obecnie szkoleniem objętych jest prawie tysiąc dzieci, głównie dziewcząt z klas 4-6 szkół podstawowych. Volleymania Wrocław skupia 25 wrocławskich szkół, natomiast Volleymania Dolny Śląsk zrzesza ośrodki z 16 dolnośląskich gmin. Dzięki współpracy z gminami, w których odbywa się projekt – możliwe jest szkolenie siatkarek także poza stolicą regionu. Młodzież objęta programem Volleymania ma zapewnione treningi pod okiem wyszkolonych trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego.

Fot. #VolleyWrocław

Fot. #VolleyWrocław

Program Volleymania tworzy także unikatowy na skalę Polski projekt turniejów, w których młodzież rywalizuje w systemach dwójek, trójek i czwórek – w zależności od wieku. We Wrocławiu odbywa się 10 turniejów w jednej z wrocławskich hal, natomiast na Dolnym Śląsku – 12 turniejów rozgrywanych jest w halach miast – gospodarzy, a młodzież podzielona jest na dywizje – północną i południową.Zgłoś uwagę