Nowy biurowiec przy Dworcu Głównym we Wrocławiu

Biurowiec Sagittarius Business House powstanie przy ul. Suchej we Wrocławiu. Budynek będzie gotowy pod koniec 2017 r.

  • Sagittarius Business House przy ul Suchej

    Rusza budowa Sagittarius Business House przy ul Suchej, wizualizacja: inwestor

  • Sagittarius Business House

    Rusza budowa Sagittarius Business House przy ul Suchej, wizualizacja: inwestor


Inwestorem, Sagittarius Business House, jest spółka Echo Investment, a generalnym wykonawcą stanu surowego inwestycji jest Porr Polska Construction SA.

– Mamy pozwolenie na budowę budynku oraz na przebudowę infrastruktury kolejowej. Kończymy prace przygotowawcze, prowadzimy uzgodnienia z PKP. Plan przewiduje, że budynek będzie gotowy pod koniec 2017 roku – mówi Marek Chmielewski, project manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

Jak zapowiada inwestor – Sagittarius Business House to nowoczesny budynek biurowy klasy A oferujący 24 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Inwestycja zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Borowskiej i Suchej, na przeciwko biurowca zrealizowanego przez Echo Investment – Aquarius Business House. Lokalizacja Sagittarius Business House gwarantuje doskonałą ekspozycję budynku. W sąsiedztwie znajdują się liczne punkty usługowe, budynki biurowe i centrum handlowe Arkady Wrocławskie. Dodatkowym atutem jest bliskość dworca autobusowego i kolejowego. Architekci z kieleckiej pracowni Arcad zaprojektowali również  reprezentacyjny plac z zielenią i elementami małej architektury. W obiekcie znajdą się miejsca postojowe dla rowerów, a także szatnie i suszarnie dla rowerzystów. Budynek będzie certyfikowany w ramach systemu BREEAM i wyposażony m.in. w kontrolę dostępu, szybkie windy, energooszczędny system HVAC, regulację temperatury, podwieszane sufity, podniesione podłogi, przyjazne oświetlenie.

Zgłoś uwagę