W sobotę wolontariat na Słodowej

Miejskie Dni Wolontariatu to efekt współpracy Miejskiego Centrum Wolontariatu i międzynarodowych firm wrocławskich. Tegoroczna edycja trwać będzie miesiąc – od 20 września do 24 października. W planach 20 bezpłatnych szkoleń, w których udział wziąć mogą zarówno wolontariusze, jak i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

  • piknik wolontariatu na wyspie słodowej miejskie dni wolontariatu

  • piknik wolontariatu na wyspie słodowej festiwal wolontariatu


IV Miejskie Dni Wolontariatu potrwają miesiąc. Pierwsze szkolenia rozpoczną się 22 września. Poprowadzą je trenerzy-wolontariusze z firm, które zaangażowane są w realizowanie idei biznesu odpowiedzialnego społecznie: Credit Suisse, PwC, UPS oraz Manufaktura Możliwości. Program imprezy uzupełniają dwa szkolenia „ABC wolontariatu” bezpośrednio przygotowujące do podjęcia działań wolontariackich. Już teraz można się na nie zapisywać TU. 

Sobota na Wyspie Słodowej

Piknik Wolontariatu rozpocznie się w sobotę o godzinie 14.00 i zainauguruje Miejskie Dni Wolontariatu oraz Dolnośląski Festiwal Wolontariatu. Na miejscu będzie można porozmawiać z reprezentantami wrocławskich instytucji i organizacji pozarządowych, odbędzie się także otwarte spotkanie o fundraisingu, prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu. Ponadto będzie można pograć w gry planszowe, wziąć udział we wspólnych zabawach integracyjnych, nieoficjalnej próbie bicia rekordu Guinnessa w układaniu jak najdłuższego ciągu złotówek oraz skorzystać z wielu innych atrakcji.

Tego dnia na Wyspie Słodowej swój finał będzie miała również akcja zbiórki rowerów dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wyremontowane jednoślady zostaną oficjalnie przekazane pracownikom MOPSu, którzy już znaleźli dla nich nowych właścicieli.

Dzień zakończy projekcja kina plenerowego. O godz. 20.30 na wielkim ekranie zobaczymy ostatnią część „Władcy Pierścieni” – „Powrót Króla”. 

Niedziela przy Hali Stulecia

Ciekawe instytucje i organizacje pozarządowe będzie można również spotkać w niedzielę, 21 września, w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. To tam, w ramach Dni Seniora – Wrocław 2014, odbędą się Targi Senioralne, które stanowią wspaniałą okazję na zapoznanie się z ofertą kulturalną, edukacyjną, artystyczną, sportowo-rekreacyjną i zdrowotną, skierowaną dla seniorów przez liczne instytucje i firmy. To także prezentacja dorobku kulturalnego organizacji senioralnych, występy artystyczne, pokazy gimnastyczne, bezpłatne badania i wiele innych atrakcji. Na miejscu będzie można odwiedzić stoiska ponad 50 wystawców, w tym firm, klubów, ośrodków i innych instytucji. Szczegółowy program targów oraz lista wystawców i rozmieszczenie poszczególnych stoisk będzie udostępnione do pobrania w postaci ulotki podczas targów.

Impreza potrwa od 10.00 do 16.00, a udział w niej jest bezpłatny.

 

ulaj

 

 

 

Zgłoś uwagę