Rusza wypożyczalnia skuterów Vozilla by Blinkee.city

Pierwsze skutery elektryczne pod szyldem Vozilla by Blinkee.city są już na ulicach Wrocławia. Firma zapewnia, że są bezpieczne. Na każdego użytkownika w schowku na kaski czeka zabezpieczający czepek, a same skutery są wielokrotnie dezynfekowane w ciągu dnia.

  • Pierwsze skutery Vozilla by Blinkee.city już na ulicach Wrocławia.


Na razie w aplikacji Blinkee.city widać 25 skuterów, ale do końca marca ma być ich 200. Skutery Vozilla by Blinkee.city wyposażone są w hamulce tarczowe, dużą kanapę, światła LED, przestronny kufer na kaski oraz silnik o mocy 3 kW. Po ostatnim sezonie zostały kompleksowo odnowione.

W schowkach na kaski są przygotowane dla użytkowników czepki ochronne. – W trakcie przerw w użytkowaniu specjalne brygady dezynfekują również nasze pojazdy, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie – mówi Monika Chróścicka-Wnętrzak, rzecznik prasowa firmy Blinkee.city. Do kierowania skuterem zalecane są rękawiczki.

Ceny za wypożyczenie pozostały bez zmian. Jest to 0,69 zł za minutę, a dla studentów 0,59 zł za minutę. Za czas postoju zapłacimy 0,09 zł za minutę. By skorzystać z usługi, nie zawsze potrzebne jest prawo jazdy na tego typu pojazdy. Osoby, które 19 stycznia 2013 r. (przed wejściem w życie ustawy o kierujących pojazdami) miały ukończone 18 lat – mogą prowadzić motorower na dowód osobisty. Młodsi użytkownicy powinni posiadać prawo jazdy kategorii AM lub inne wyższej kategorii (np. A, B, C).


 Zgłoś uwagę