Rusza przebudowa chodnika na Klecinie. Utrudnienia także dla kierowców

W piątek, 9 kwietnia rozpoczyna się przebudowa 470-metrowego odcinka chodnika na ul. Zabrodzkiej na Klecinie. Kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami.

  • Chodnik na ul. Zabrodzkiej zostanie przebudowany /fot. Google Maps

    Chodnik na ul. Zabrodzkiej zostanie przebudowany /fot. Google Maps


Od 10 kwietnia dużo zmian w komunikacji miejskiej

Mowa o odcinku od ul. Waflowej do Połabian. Tam istniejący chodnik zostanie rozebrany i zbudowany nowy o szerokości 3 m. Powstaną też trawniki. W celu poprawy bezpieczeństwa, przy skrzyżowaniach, przejścia dla pieszych zostaną wyniesione.

Za realizację prac wartych 573 tys. złotych odpowiada firma BrukPol. Prace potrwają do lipca br.

Jest to zadanie z programu Inicjatyw Rad Osiedli, które na wniosek mieszkańców tworzą listę priorytetowych inwestycji na swoim terenie i dokonują wyboru, jakie będą realizowane z przydzielonej puli pieniędzy z miejskiego budżetu.

– Z tego programu powstało niedawno oświetlenie na Rędzinie: na ul. Wędkarzy, Szachistów, Piłkarzy, Hokeistów i Łyżwiarzy oraz trwa przebudowa na ul. Długopolskiej na Gaju. Mowa o kanalizacji sanitarnej i wodociągowej i odbudowę nawierzchni jezdni na odcinku 74 m – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Co zmieni się dla kierowców?

– Zostanie zwężony wylot z ul. Piernikowej do Zabrodzkiej, zamknięty wyjazd z ul. Balladyny i ul. Łysogórskiej – wylicza Ewa Mazur.

Z kolei, prace na skrzyżowaniu ul. Zabrodzkiej z ul. Waflową rozpoczną się w drugim etapie, gdy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta otrzyma zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Czytaj też: Przebudowa ul. Długiej na finiszu. Wracają autobusyZgłoś uwagę