wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Zwierzaki w centrum uwagi
kot, zdjęcie ilustracyjne źródło: pixabay
kot, zdjęcie ilustracyjne

Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 pomoże bezdomnym psom i kotom. Przy ulicy Legnickiej ruszyła zbiórka żywności oraz artykułów dla zwierząt. Produkty przekazane zostaną organizacjom zajmującym się bezdomnymi zwierzakami.

- Zrobiliśmy rozeznanie potrzeb, postawiliśmy głównie na psy i koty. W naszej siedzibie przy ul. Legnickiej 65 w sieni mamy specjalny karton, przeznaczony na zbiórkę. W godzinach naszej pracy, od 10 do 14, można zostawić w nim produkty. Jeśli ktoś nie może przyjechać na Legnicką, chętnie podjedziemy i odbierzemy rzeczy od niego – mówi Urszula Bandurowska z Sektora 3, koordynatorka akcji.

Potrzebne są następujące produkty

  • miski i kuwety
  • suche i mokre karmy
  • transportery
  • legowiska
  • koce i ręczniki
  • żwirek

Skąd pomysł na taką akcję?

- Jesteśmy miejscem przyjaznym zwierzętom, wiele osób przychodzi do nas na co dzień ze swoimi pupilami. Zauważyliśmy też, że przy całej obfitości inicjatyw pomocowych w obecnej sytuacji, brakowało takiej dla bezdomnych zwierząt – tłumaczy Urszula Bandurowska.

Zbiórka trwa do 31 maja, ale organizatorzy nie wykluczają jej przedłużenia. Link do wydarzenia na Facebooku

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl