wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Związana z Wrocławiem Fundacja Eudajmonia w finale europejskiego konkursu
Projekt Fundacji Eudajmonia w finale konkursu Regiostars źródło: Fundacja Eudajmonia / Facebook
Projekt Fundacji Eudajmonia w finale konkursu Regiostars

Komisja Europejska opublikowała listę 25 finalistów nominowanych do nagrody REGIOSTARS 2021. O wyróżnienie walczy również polski projekt: "Subregionalne Centrum Asystentury" dolnośląskiej Fundacji Eudajmonia. Możecie zagłosować na niego przez internet.

REGIOSTARS Awards to coroczny konkurs organizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. Ma na celu identyfikację dobrych praktyk i wyróżnienie innowacyjnych projektów finansowanych przez UE, które mogą być atrakcyjne i inspirujące dla innych. Co roku do programu zgłaszane są setki projektów z całej UE.

- Zostaliśmy wybrani do finału konkursu w kategorii "FAIR Europe" (wspieranie integracji i przeciwdziałanie dyskryminacji) jako jedyna organizacja z Polski! W naszej kategorii jest 5 projektów, wybranych z około 75. Jest to dla nas niesamowite wyróżnienie oraz szansa na pokazanie działań Fundacji szerszej grupie ludzi w kraju oraz w całej Europie – piszą przedstawiciele Fundacji Eudajmonia.

Subregionalne Centrum Asystentury to projekt realizowany z dofinansowaniem unijnym z Programu Regionalnego Województwa Dolnośląskiego. Dzięki Funduszom Europejskim wsparciem objęto 110 osób z niepełnosprawnościami oferując m.in. usługi z zakresu asystentury funkcjonalnej, a także wsparcie trenera aktywności. Działania przyczyniły się do zwiększenia ich samodzielności oraz aktywności społecznej i zawodowej. Doradztwem psychologicznym objęto również ich rodziny i otoczenie.

Zagłosuj na projekt z Dolnego Śląska

Do 15 listopada na platformie konkursu można głosować na nagrodę publiczności. Zagłosuj na najlepszy projekt, klikając symbol serca. By oddać głos na Eudajmonię, należy wejść w kategorię "FAIR Europe", odnaleźć projekt "Subregional Assistant Centre" i kliknąć serduszko znajdujące się w prawym górnym rogu opisu projektu. Każdego dnia aż do 15 listopada można oddać jeden głos.

Fundacja Eudajmonia

Fundacja Eudajmonia powstała w 2007 roku. Jest członkiem Polskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego, Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością oraz sieci Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy oraz zespołu ds. aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami przy MRPiPS. Siedziba fundacji znajduje się w Polkowicach, ale znaczna część jej działań realizowana jest również we wrocławskim oddziale, przy ul. Kościuszki 80A.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl