Zostań liderem WBO 2021, zmieniaj Wrocław

Dobre pomysły zmieniają Wrocław! Odmieniajcie podwórka, osiedla, swoje miasto. Na zgłoszenie projektu macie czas do 15 lutego. Dla wszystkich, którzy mieliby ochotę dowiedzieć się więcej o pisaniu projektów oraz ich promowaniu, uruchamiamy także Szkołę Liderów.

W tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na Wasze projekty przeznaczonych zostało 25 mln złotych. Podobnie jak w roku ubiegłym, projekty zgłaszać można w dwóch kategoriach: osiedlowej (o wartości do 750 tys. złotych) i ponadosiedlowej (do 2 mln złotych).

Do WBO 2021 zgłaszamy dowolne projekty, które Gmina Wrocław, zgodnie z prawem, może zrealizować i które będą ogólnodostępne dla mieszkańców. Formularz zgłoszenia będzie dostępny na stronie wroclaw.pl/wbo od 18 stycznia.

Projekty do WBO 2021 zgłaszamy od 18 stycznia do 15 lutego.

Dowiedz się więcej - Szkoła Liderów WBO 2021

Nieważne, czy stawiasz pierwsze kroki we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim, czy chcesz poszerzyć zdobytą już wiedzę. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach Szkoły Liderów. W ich trakcie porozmawiamy o podstawowych wytycznych dla projektów, opowiemy o kryteriach, które musi spełniać projekt oraz o zasadach, których warto przestrzegać, by dbać o Wrocław i jego mieszkańców.

Zaplanowaliśmy cztery otwarte spotkania. Odbędą się one w formie zdalnej i będą dostępne na Facebooku.

Harmonogram spotkań Szkoły Liderów

  • 20 stycznia 2021 | godz. 17.00–18.30

Wrocławski Budżet Obywatelski od podstaw: jak złożyć wniosek, o czym warto pamiętać, harmonogram, zasady, etc.

Zaproszeni goście: Michał Ciesielski (Towarzystwo Urbanistów Polskich), Joanna Klima (Stowarzyszenie Serce Szczepina), Przemysław Leszyński (Wydział Partycypacji Społecznej), Monika Pec-Święcicka (Zarząd Zieleni Miejskiej), Bartłomiej Świerczewski (Departament Spraw Społecznych), Sebastian Wolszczak (Wydział Partycypacji Społecznej). Moderacja: Agata Bulicz (Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych.) Tłumaczenie PJM: Izabela Wielgus.

  • 27 stycznia 2021 | godz. 17.00–18.30 Projekty WBO i ich dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami
  • 20 kwietnia 2021 | godz. 17.00–18.30 Budowanie zespołu i współpraca z otoczeniem
  • 27 maja 2021 | godz. 17.00–18.30 Promowanie projektów i zdobywanie poparcia dla ich realizacji

Webinaria dla stawiających pierwsze kroki

Zapraszamy także na cykl 6 webinariów, na które obowiązują zapisy. Pierwszeństwo udziału będą mieć te osoby, które nie brały do tej pory udziału jako lider/ka w żadnej edycji WBO. Miejsc jest 12, a zapisy dotyczą całego cyklu sześciu spotkań. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Webinaria będą rozwinięciem tematów poruszanych na spotkaniach otwartych:

  • Projekt od A do Z, czyli co każdy wie post factum, podpowiedzi doświadczonego lidera/liderki (prowadzenie: Joanna Klima – Serce Szczepina)
  • Projekt dostępny, czyli jaki? (prowadzenie: Małgorzata Franczak – Fundacja Eudajmonia)
  • Projekty WBO z ekologią za pan brat!
  • Dobra przestrzeń w mieście, czyli jaka? Co każdy lider/ka wiedzieć powinien? (prowadzenie: Michał Ciesielski – Towarzystwo Urbanistów Polskich)
  • Jak współpracować z otoczeniem? Partnerstwa lokalne, sieci współpracy, projektowe sojusze… (prowadzenie: Joanna Warecka – Stowarzyszenie „Żółty Parasol”)
  • Jak promować projekty WBO? Niezbędnik lidera/ki!

Organizatorem Szkoły Liderów WBO 2020 jest Wydział Partycypacji Społecznej, we współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych i Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.